První turnovská účast na Mistrovství ČR v barevném minivolejbale

Tento víkend (5.9. – 6.9.) se v Liberci konalo Mistrovství ČR v barevném minivolejbale. Turnaje se zúčastnila nejlepší družstva ve všech barevných kategoriích. My jsme využili možnosti doplnit ještě volná místa, tak jsme přihlásili dva týmy a vydali se na zkušenou…

První družstvo bylo tvořeno Nikčou K., Verčou Z., Nelčou S. a Eliškou M. a hrálo zelený minivolejbal (volejbal trojic, bagr se smí použít jen na příjem, nesmí se smečovat, kluci a holky hrají dohromady). Druhé družstvo se skládalo ze Saši M., Terky, Kačky a Míši S. Přestože až na jednu výjimku byly holky věkem ještě „zelené,“ tak jsme z tréninkových důvodů přihlásili modrý minivolejbal dívek (hrají trojice a smí se vše), který odpovídá krajskému přeboru trojic, který letos budeme hrát.

Celý turnaj se odehrál na atletickém stadiónu naproti Dukle a na 45 hřištích se střídalo okolo 800 hráčů. Hrálo se podle předem připravených časových rozpisů. Jeden zápas trval 10 minut, následovala pětiminutová přestávka na výměnu družstev a hned poté další kolo. Celý systém fungoval celkem hladce. Jediným nedostatkem z mého pohledu byl zákaz přístupu trenérů na hřiště. Všichni museli vše sledovat zpoza pásky, která ohraničovala celé fotbalové hřiště, a neměli tak možnost své hráče jakýmkoliv způsobem koučovat.

Turnaj odstartoval v sobotu za krásného, ale trochu větrného počasí. Obě družstva rozehrála své základní skupiny a naše nezkušenost a určitě i tréma z premiéry na tak velké akci sehrála své a sobotní den obě družstva zakončila s šesti porážkami na svých kontech. Radost holkám ale udělala návštěva obou dospělých volejbalových reprezentací a možnost získat cenné autogramy, které si povětšinou nechaly umístit na barevná trička, která na začátku turnaje dostaly. Hezký byl i výlet autem na Ještěd, kde si holky udělaly nejednu týmovou fotku. Navečer jsme byli povzbudit mužskou reprezentaci, která v hale Dukly porazila Slovensko 3:1.

Druhý hrací den nesliboval podle předpovědi počasí takové zážitky jako sobota. A Liberec nezklamal! Vetší či menší déšť, 10 stupňů – to byly podmínky, ve kterých se hrály finálové skupiny o umístění. Obě družstva hrála 5 zápasů a konečně přišla v obou dvou případech první dvě vítězství, z čehož holky měly ohromnou radost.

Celkově jsme skončili v poli poražených, ale určitě jsme získali mnoho zkušeností, inspirace pro další práci a domů jsme se vrátili jako lepší parta!

Všem holkám moc děkuji a smekám klobouk – mně by se v tom hrát nechtělo!

Pavel Starý – trenér mladších žákyň

Více fotek najdete na:
http://pavka3.rajce.idnes.cz/150609_-_MCR_BMV_Liberec_2015/