První ligová výhra turnovských kadetek

V sobotu 28. září se v turnovské sportovní hale hrálo 3. a 4. kolo 1. volejbalové ligy kadetek. Turnovské hráčky po úvodních dvou porážkách z minulé soboty přivítaly dalšího ligového soupeře – tentokrát družstvo SK Meteor Praha.

Ranní utkání nebylo na rovinu ze strany domácích hráček moc povedené. Hra turnovských volejbalistek byla svázána velkou nervozitou, na hřišti bylo vidět mnoho chyb. Chvílemi byly v jednotlivých setech i lepší pasáže, kdy se podařilo soupeře dotáhnout, ale pak vzápětí zase Pražačky odskočily a kontrolovaly celé utkání. Po setech 25:16, 25:19 a 25:21 vyhrál první utkání zcela zaslouženě SK Meteor Praha 3:0 na sety.

Odpolední utkání začalo pro domácí hráčky mnohem lépe. Hned od začátku se dařilo lépe dodržovat některé taktické pokyny a soupeře lépe bránit. Když se k tomu i přidaly delší série na podání a větší pozornost v poli a na příjmu, tak z toho byla najednou výhra v prvním setu 25:17. V druhém setu ale soupeř hru opět srovnal a po horším výkonu domácí hráčky prohrály 18:25. Třetí set byl velmi podobný a po prohře 20:25 ztrácel Turnov už 1:2 na sety. Naštěstí turnovské kadetky utkání nezabalily. Povedené série na podání přinesly potřebný klid a Turnov se rozehrál k mnohem lepšímu výkonu. Koncovku čtvrté sady si domácí hráčky pohlídaly a zvítězily 25:22. V následujícím tie-breaku Turnov konečně bojoval, Meteor začal dělat chyby, a když domácím hráčkám přálo i štěstí (3 esa o pásku), tak z toho byla po výsledku 15:10 celková výhra 3:2 na sety.

Jsme moc rádi za první ligové vítězství a první body do tabulky. Holky nám i sobě dokázaly, že i přes ranní jednoznačnou prohru a nepříznivý vývoj druhého utkání dokázaly zabrat a zvítězit. Věříme, že toto nám pomůže jít do dalších bojů s větším sebevědomím a ukázat naplno co umíme a máme natrénováno.

TJ Zikuda Turnov – SK Meteor Praha 0:3 (-16, -19, -21)

Sestava: S. Šebková, D. Franzová, A. Václavů, K. Stará, T. Stará, M. Hrochová, libera V. Kubešová a Š. Hrušková, střídaly K. Cihlářová a V. Volková

TJ Zikuda Turnov – SK Meteor Praha 3:2 (17, -18, – 20, 22, 10)

Sestava: M. Hrochová, K. Cihlářová, D. Franzová, A. Václavů, K. Stará, T. Stará, libera V. Kubešová a Š. Hrušková, střídaly S. Šebková a V. Volková

Turnovské kadetky budou k vidění na domácích palubovkách v soutěžích KP2 žen 29. 9. – proti VK Malá Skála, 6. 10. – proti SKP Česká Lípa a 12. 10. proti Spartaku Rokytnice. V 1. kadetské lize se doma představí 13. 10. proti Slavii Hradec Králové.