POD NOVOU TAKTOVKOU OPĚT BODOVÝ ZISK

TJ Zikuda Turnov – VK Hronov

3:0 (22, 23, 13)

2:3 (19, -21, -20, 16, -15)

V sobotu 18. 1. 2020 nastoupili hráči Turnova proti soupeři z Hronova, se kterým mají zápornou bilanci ještě z minulé sezóny, kdy je dokázali porazit a zároveň bodovat pouze jednou ze čtyř zápasů. Nyní před nimi stál velice důležitý úkol. Měli soupeři co vracet, jelikož v první půlce soutěže si na hřišti soupeře nevedli moc dobře a nepřivezli ani jeden bod. Nyní si domácí hráči věřili a chtěli urvat co nejvíce bodů. Již čtrnáct dní fungují hráči Turnova pod vedením zkušeného hráče a propagátora coachingu Honzi Suchánka. Honza Suchánek má bohaté zkušenosti z Francie, kde působil dlouhé roky jako hráč a nyní i jako profesionální coach u týmů. Systém, ve kterém hráči Turnova trénují již čtrnáct dní, začíná fungovat.

Začátek prvního utkání byl jak na houpačce. Oba týmy se přetahovaly o každý bod. Domácí hráči se snažili dodržovat taktické pokyny svého coache hned od začátku. Někdy však snahy bylo moc, než by bylo potřeba. Základem bylo udržet koncentraci a vnitřní klid a postupně tak donutit soupeře k chybám. Tato taktika začala nést své ovoce. Domácí hráči si vytvořili dvoubodový náskok, o který bohužel hned přišli díky nevynuceným chybám a ztrátě koncentrace. Byla zde vyrovnaná koncovka, kde se domácí tým zase zmobilizoval a ukázal, že pokud bude dodržovat jasně nastavenou taktiku, tak to může vyjít. Domácí hráči tak otočili první set v poměru 25:22. Druhý set se nesl ve stejném duchu jako set první. Vyrovnané výměny, boj o každý bod. Turnovákům se povedlo se utrhnout do tříbodového náskoku, který však nedokázali udržet. Znovu přišla koncovka, ve které domácí hráči tahali za kratší konec. Znovu přišla koncentrace a pečlivost ve všech herních prvcích a znovu obrat a výhra v druhém setu v poměru 25:23. Do třetího setu nastupovali domácí hráči trochu více s respektem, než by bylo potřeba. Avšak po pěti míčích již bylo jasné, kdo je domácí hráč a komu patří daná hala. Dodržování taktiky, pečlivá práce v jednotlivých situacích a dobře volené volby na útoku znamenali doslova zničení soupeře v třetím setu v poměru 25:13. Hráči Turnova si tak zaslouženě připsali 3 body do tabulky a snížili tak náskok stíhaného týmu.

Sestava:          Folprecht, Peníška, Musílek, Kovář, Vacík, Žalský (libero – Zelfel)

Střídali:           Kuncíř, Morávek, Chum

Po prvním zápase čekal domácí hráče rozbor chyb. Nebyl čas na chválení, ba naopak. Stále je co zlepšovat. S touto myšlenkou vstoupili hráči Turnova do druhého zápasu. V zápase byla provedena jedna změna. Na postu nahrávače nastoupil Tomáš Kuncíř. Vývoj prvního setu nebyl vůbec špatný. Vše fungovalo, jak mělo, občas se objevila nevynucená chyba, která byla hned napravena. V prvním setu bylo na hřišti jen jedno družstvo a to domácí. Druhý set začal pro domácí také dobře. Málo nevynucených chyb. Bohužel tato koncentrace se nepodařila udržet až do konce. V koncovce setu bylo vytvořeno více chyb, než na straně soupeře, což znamenalo zisk setu v poměru 25:21 pro soupeře. Třetí set byl obrazem druhého. Žádný klid, žádná týmová strategie, skoro chaos na hřišti. Žádné střídání nepomohlo. Chvílemi to vypadalo, jako by hráči vůbec nehráli spolu, vůbec nebojovali jeden za druhého. Tohoto zaváhání soupeř využil a získal tak set ve svůj prospěch v poměru 25:20. Do čtvrtého setu museli domácí hráči vstoupit úplně jinak. Zase se vrátit k původní strategii. To se podařilo a ve čtvrtém setu bylo možné vidět na hřišti zase jeden tým a to domácí. Domácí hráči získali set v poměru 25:16. Do zkrácené hry nastoupili domácí hráči ve stejné koncentraci, jako v setu čtvrtém. Oba týmy hrály vyrovnanou hru. Bohužel, v koncovce se nedokázali domácí hráči prosadit a uhrát vítězný míč. Naopak, tento vítězný míč ubránil soupeř a získal tak zkrácenou hru v poměru 17:15

Sestava:          Kuncíř, Chum, Peníška, Kovář, Vacík, Žalský (libero – Zelfel)

Střídali:           Folprecht, Morávek, Peníška

Na domácím hřišti se hráči Turnova představí v sobotu, 8. 2. 2020 od 10:00 a 13:00 hod., kdy přivítají vedoucí tým tabulky TJ Lokomotiva Česká Lípa. Prosíme, přijďte podpořit domácí hráče k lepším výkonům a dalším vítězstvím.

Tabulka průběžného pořadí po 22. kole

Z          V3        V2        P1        P0        S          M                    B

1          Česká Lípa                  22        20        0          0          2          61:11   1739:1368       60

2          Česká Třebová II         22        12        3          0          7          51:32   1918:1797       42

3          Hronov                        22        11        4          0          7          48:37   1898:1890       41

4          Kometa Brno              22        10        0          6          6          43:44   1921:1919       36

5          Choceň                        22        10        1          2          9          42:42   1804:1838       34

6          Dvůr Králové n. L.       22        10        1          1          10        42:39   1783:1762       33

7          Žďár n. S.                    22        9          1          2          10        39:42   1818:1789       31

8          Havlíčkův Brod           22        7          3          0          12        36:46   1787:1825       27

9          Mnichovo Hradiště     22        4          1          1          16        23:55   1608:1833       15

10        Turnov                         22        2          1          3          16        23:60   1696:1951       11