TJ Zikuda Turnov – TJ Sokol Dobřichovice 3:0 (22,21,17)

TJ Zikuda Turnov – VK EGE České Budějovice B 3:2 (-19,20 15 -19,13)

TJ Zikuda TURNOV – TJ Sokol Dobřichovice

3:0 (22,21,17)

Čtyři kola před koncem základní části zavítal do Turnova druhý tým tabulky z Dobřichovic, a pokud chtěli mít domácí postup do první osmičky ve svých rukou, potřebovali v tomto i následujícím sobotním utkání zvítězit. Domácí nastoupili po dlouhé době i s Konečným, který se vrátil po zranění takřka po dvou měsících a tým navíc posílili Galabov a Zajíček z liberecké Dukly.

Turnováci vstoupili do utkání soustředěně a při výborném podání Charouska se dostali do vedení 6:0. Domácí svůj náskok v průběhu setu ještě navyšovali, ale za stavu 23:16 si vybrali slabší chvilku, hosté zariskovali na podání a snížili na 23:20. Turnovští se však dokázali včas probrat a set dotáhli do vítězného konce. Ve druhém setu se dobřichovičtí zlepšili hlavně na příjmu a sada byla vyrovnaná až do koncovky, kdy si Turnováci připsali bodové bloky a dokázali odskočit na 23:20 a tím set rozhodli pro sebe. I třetí set začal v režii domácích a při podání Galabova se dostali do vedení 9:5 a pětibodový náskok si udržovali v průběhu celého setu. Hosté již v závěru rezignovali a tři body tak zůstali v domácí šatně.

Před zaplněnou turnovskou halou byl nejlepším hráčem utkání Galabov, kterému však zdatně sekundovali i všichni zbývající hráči

Sestava: Folprecht, Charousek, Zajíček, Konečný, Galabov, Čermák (L–Chládek)

Střídali: Novák, Melich, Bäumelt, Šén, Peníška

Trenér: Šimůnek

TJ Zikuda TURNOV – VK EGE České Budějovice

3:2 (-19,20,15,-19,13)

Do sobotního utkání nastoupili domácí proti dalšímu tradičnímu účastníku 1.ligy, a to farmářskému týmu extraligového vicemistra z Českých Budějovic. Hosté byli před utkáním v tabulce na 6. místě dva body před domácími, a tak pokud chtěli turnovští pomýšlet na lepší než osmé místo, bylo třeba zvítězit a ideálně za 3 body.

Hráči Turnova vstoupili do utkání špatně a vlastními nepřesnostmi dostali budějovické do vedení. Ti po celý 1. set produkovali bezchybnou hru, domácím nedali šanci na snížení svého náskoku a set s přehledem získali. Do druhé sady provedli turnovští dvě změny v sestavě a vstoupili do ní daleko lépe. Hned v úvodu získali čtyřbodový náskok a i přes korekci stavu ze strany Jihočechů dovedli 2. set do vítězného konce. Také 3. set byl od úvodu v režii domácích, jejich výkon měl stoupající tendenci a závěr setu proměnili domácí doslova v exhibici. Hosté se však nevzdali, provedli změny v sestavě a od začátku 4. sady byli pány na hřišti. Převyšovali domácí ve všech činnostech a dostali se do vedení 2:7, 5:10, 6:13 a 12:16. Domácí dokázali snížit na 16:18, ale více už jim rozjetí hosté nedovolili a byl tu 5. set. Turnov se ujal vedení 6:2 a 10:5, hosté za stavu 14:11 ještě zkorigovali, ale zkaženým servisem darovali domácím bod navíc.

Sestava: Novák, Bäumelt, Zajíček, Konečný, Galabov, Čermák (L–Chládek)

Střídali: Folprecht, Melich, Kovář, Peníška, Charousek

V příštím kole zajíždí Turnováci k posledním dvěma zápasům základní části, a to 15.1.2016 na palubovku VK Choceň a 16.1.2016 na hřiště Slávie Hradec Králové. Poté již bude následovat play off a je jasné, že turnovští budou případně začínat 29.1 a 30.1.2016 venku a na domácí palubovce se představí 5.2. a případně i 6.2.2016.