Okresní přebor žactva ve Smržovce

V neděli 24. 11. se ve Smržovce konalo další kolo okresního přeboru žactva. Turnaj byl bohužel poznamenán slabší účastí ostatních družstev. Náš oddíl reprezentovala družstva starších a mladších žákyň.

Starší žákyně ovládly celý turnaj a postupně zvítězily nad Jenišovicemi, Smržovkou a turnovskými mladšími žákyněmi 2:0. Dle slov trenéra Tomáše Turka se jeho svěřenkyním tentokrát kvůli menšími prostoru za koncovými čarami moc nedařilo na podání. Devčata předvedla standardní výkon, na kterém je co zlepšovat. Trenér vyzdvihl zejména výkon Míši Tomešové, která byla nejužiteční hráčkou.

Družstvo mladších žaček vyrazilo do turnaje s šířším kádrem 10 hráček.Do prvních dvou utkáních v turnaji trenéři míchali sestavu tak, aby byly na palubovce vždy 3 zkušenější hráčky a 3 začátečnice. Tomu odpovídal i výkon. Do posledního zápasu turnaje trenéři postavili proti poměrně dobrému týmu Smržovky nejpracovitější hráčky (nejlepší docházka) a hra již vypadala podle jejich představ. Nicméně trenér Pavel Mašek je rád za účast dívek, které svůj soutěžní start odkládaly, a doufá, že je turnaj neodradil, ale naopak se přesvědčily o tom, že nastupovat v „ostrých“ utkáních není až tak hrozné. V neděli mladší žákyně vyráží na KP do Nového Boru, kde je čekají pouze 2 zápasy, proto pojedou s užším výběrem. Naopak v neděli 8. prosince probíhá Mikulášský turnaj v Semilech, kde by, v ideálním případě, chtěli postavit dvě družstva.