Nová sezóna 2012/2013 se blíží

Po loňské sezóně 2011/2012, ve které družstvo sehrálo přibližně 70 zápasů v několika žákovských soutěžích (kp starších žáků libereckého kraje,  čp starších žáků, op starších žáků, kp mladších žáků), nastal u většiny hráčů posun do vyšší věkové kategorie. Po letní přestávce se trenéři  rozhodli zúžit hráčský kádr.

Realita je jasná, v jedné tréninkové jednotce nelze trénovat více kategorií na jednom hřišti a zároveň růst výkonnostně tak rychle, jak  bychom si představovali. Od srpna začínáme s plným nasazením přípravu na soutěže kadetů juniorů. Jsme si vědomi, že to bude zpočátku  skřípat, určitě zaplatíme nějakou tu nováčkovskou  daň z třesu, budeme muset překousnout pár zbytečných koncovek, ale těšíme se.
Po delším váhání a přemýšlení přihlašujeme družstvo do čtyř dorosteneckých soutěží – krajského přeboru libereckého kraje kadetů juniorů, kp královéhradeckého kraje kadetů, přeboru Prahy kadetů a českého poháru kadetů juniorů.
V nové sezóně potřebujeme sehrát co nejvíce zápasů, kluci se musí ohrát, je třeba dostat „do huby“ od zkušenějších, vyzrálejších týmů. Hráči  za sebou mají pouze jednu sezónu kvalitního volejbalu v krajských a celostátních soutěžích žáků, a to je strašlivě málo. Letos proti nim budou útočit junioři  i o dva roky starší, ale také družstva, která prošla postupně krajskými soutěžemi mladších a starších žáků. Tudíž vyhranější  a vyspělejší. Věříme, že nadšení a pozitivní přístup k tréninkům se postupně projeví. Kromě nadšení a pozvolna stoupající křivky výkonnosti  má tým jeden trumf. Talentovaný smečař Ondra Zikuda, který trénuje s naším druholigovým áčkem mužů a má zkušenosti se soutěžemi dospělých, táhne tým dopředu. Je skutečným lídrem ve všech herních činnostech, především v útoku a na přihrávce.
V krátkodobém horizontu první poloviny sezóny bychom rádi okusili alespoň párkrát  radost z vítězství, druhá část sezóny by měla být herně odvážnější, techničtější a výsledkově úspěšnější.
Dlouhodobý cíl je jednoznačný: v sezóně 2014/2015 hrát důstojnou roli v celostátní 1. lize kadetů juniorů.
K tomu nám dopomáhej „sponzor“

Pod čarou:
Když zavřu oči, zdá se mi, že je to snadné. Stačí, když dáme kvalitní servis, samozřejmě do zóny 1 nebo 5  a následně zablokujeme útok soupeře. Kbyby se náhodou blok nezdařil, libero to čapne v poli, přesně přihraje Koudysovi, který nahrává ve výskoku střelbu do zóny 4 a tam s tím někdo práskne.
Když otevřu oči, je to všechno jinak!!  Zatím…:)