Netolice z Turnova odjíždějí s prázdnou!

TJ Zikuda Turnov – TJ Netolice 1892

3:1, 3:1

V dalším domácím dvojutkání 2.volejbalové ligy přivítali turnovští volejbalisté v rámci 9. a 10. kola na domácí palubovce aktuálně třetí tým tabulky a šesté družstvo z loňské sezóny, hráče jihočeských Netolic. S tímto soupeřem jsme se již v minulých letech několikrát utkali v kvalifikacích a vždy jsem odcházeli vítězně, v čemž jsme chtěli pokračovat i tuto sobotu.

Velmi dobrým výkonem se nám podařilo navázat na dvě vítězství z Pragovky a připsali jsme si do tabulky další dvě cenná vítězství, která znamenají průběžné třetí místo. Na přihrávce opět výborně zahráli Maier s Vojtou a velmi dobře se předvedl především ve druhém utkání takřka nechybující smečař Koláčný.

1.   zápas  3:1 (19,-22,19,22)

Sestava: Folprecht, Koláčný, Kovář, Konečný, Maier, Dolejší (Libero – Vojta)

Střídali: Strnad, Vacík

Trenéři: Šimůnek a Strnad

Do prvního utkání nastoupili turnovští hráči v okleštěné sestavě, jelikož chybělo hned několik hráčů, kteří museli plnit pracovní povinosti, ale takřka tradiční sestava nezačala vůbec dobře a většinu prvního setu dotahovala soupeřovo vedení. Před vstupem do koncovky se však  Turnovákům podařila bodová šňůra a dovedli set do vítězného konce. Ve druhém setu hosté zlepšenou hrou a především tvrdým podáním zatlačili domácí do defenzivy a začínalo se po dvou setech za stavu 1:1 od začátku. Domácí však dokázali zareagovat a díky vylepšení všech herních činností a pestré hře dokázali po mnoha dlouhých výměnách svého soupeře udolat a mohli se tak radovat z dalšího vítězného utkání.

2.zápas 3:1 (18,-22,18,21)

Střídali: Strnad, Vacík, Melich

Do druhého utkání nastoupili domácí hráči posíleni o smečaře Melicha, ale dle pravidla ´´vítězná sestava se nemění´´ nastoupila stejná základní sestava jako v prvním utkání. Utkání jsme začali náporem a výsledkem byl celkem hladce získaný první set. Do druhého setu nastoupili hosté jako vyměnění a stejně jako v dopoledním utkání dokázali srovnat na 1:1. Turnovští hráči opět přepnuli na vyšší obrátky a výsledkem bylo vedení 7:1 a 17:8, což znamenalo v pohodě získaný třetí set. I ve čtvrté sadě předvedli domácí dobrý vstup a takřka celý set si udržovali mírný náskok, což dokázali přetavit v první plný bodový zisk na domácí palubovce v této sezóně.

V příštím kole zajíždíme 10.11. na palubovku pražských Modřan a hned druhý den nastoupíme 11.11. v hale Dukly Liberec od 10:00 proti reprezentaci kadetů ČR. V dalším domácím utkání přivítáme po týdenní přestávce 24.11. dalšího nováčka – západočeský tým Jiskra Domažlice.