Nejlepší výkony v Českém poháru nakonec

Během víkendu 19. – 20. 3. 2022 se konalo poslední kolo Českého poháru starších žákyň. Turnovský volejbalistky jely do severomoravského Bílovce, kde sehrály turnaj v třetí nejlepší výkonnostní osmičce. Ve velmi vyrovnané skupině se jim povedlo dosáhnout nejen nejlepších výsledků, ale dokázaly dokonale prodat, co mají natrénováno.

Tradiční sestava byla ochuzena o dlouhodobě zraněnou Anežku Sirůčkovou a tentokrát nezúčastněnou Míšu Bobišovou a Áňu Ruckensteinerovou. Nově se naopak k týmu přidaly z „B“ družstva Áďa Donátová a Kačka Zelnická.

Během soboty se Turnovačky postupně rozehrávaly, chvíli se po určité herní pauze zbavovaly herní nervozity. Výkony šly neustále nahoru, v závěru dne už byla ale na hráčkách znát narůstající únava. Dobré výsledky ale byly tou správnou motivací do dalších a dalších bojů. V prvním utkání narazily hned na VK Prostějov. První set byl v režii soupeře. Druhý byl vyrovnaný. Za stavu 23:23 předvedl rozhodčí neskutečnou minelu, což celý tým obrovsky vyhecovalo. Turnovačky zvládly těžkou koncovku a bojovnou náladu si přenesly i do závěrečného tiebreak. Zaslouženě si připsaly výhru nad kvalitním soupeřem 2:1. V druhém utkání si pak poradily s Happy Sport Opava 2:0. Třetí výhry pak dosáhly proti Olympu Praha. Toto utkání bylo opět vyrovnané a  vítezství přišlo až po úspěšném tiebreaku. V posledním sobotním utkání narazil Turnov na Slavii Hradec Králové. Hradec ovládl první set. Doslova heroický výkon předvedl Turnov v druhém setu, který vyhrál 32:30. Tiebreak ale zvládl Hradec lépe a Turnov poprvé během dne padl.

V neděli dostaly při prvním utkání proti Svitavačkám šanci i méně zkušené hráčky. Soupeři se povedl začátek utkání a bodově značně odskočil. Velké bodové manko se podařilo ke konci setu nejen zkorigovat, ale zvedl se hlavně herní projev do dalších setů a zápasů. Turnovačky se zklidnily a začaly hrát neuvěřitelně. K radosti trenérů předváděly na hřišti, co mají natrénováno a dokázaly to prodat v nejdůležitějších momentech zápasů. Po výhře 2:1 nad TJ Svitavy porazily 2:0 VK Hronov a zejména pak v závěrečné bitvě UP Olomouc.

TJ Zikuda Turnov – VK Prostějov 2:1 (-18,24,10), Happy Sport Opava 2:0 (20,23), PVK Olymp Praha 2:1 (18, -20, -13), Slavia Hradec Králové 1:2 (-21, 30, -10), TJ Svitavy 2:1 (-20,15,12), VK Hronov 2:0 (19, 21) a UP Olomouc 2:0 (26, 23).

Díky šesti výhrám a pouze jediné porážce v tiebreaku skončily Turnovačky v tomto turnaji o bod na druhém místě.

8. Happy Sport Opava 7 0 7 0 4:14 320:391 4

Všem hráčkám za uplynulou pohárovou sezónu patří velké díky. Při své premiéře a v porovnání s většinou družstev jako mladší hráčky dokázaly vybojovat celkové 20. místo z 63 týmů z celé republiky. Jejich výkonost rostla a už nyní se všichni těšíme na další ročník ČP.

Sestava TJ Zikuda Turnov v ČP starších žákyň (2021 – 2022): Bobišová Michaela, Bratršovská Barbora, Bučková Tereza, Dolejšová Julie, Donátová Adéla, Kučírková Nikola, Linhartová Ivana, Pazderská Julie, Peštová Linda, Ruckensteinerová Anna, Sirůčková Anežka, Šulcová Kristýna, Šulcová Martina, Zelnická Kateřina, trenérské duo Pavel Starý – Jiří Šulc a nejvěrnější fanoušci Robert Bratršovský a Jan Kučírek