Neděle 4.11.2012 – 2. kolo přeboru Prahy kadetů

Výsledky zápasů: TJ Turnov – Sokolov 0:2 (-16, -22), TJ Turnov – Kometa Praha 1:2 (-20, 17,-15), TJ Turnov – Prosek Praha  1:2 (-19,10,-7)

Turnaj 2. ligy se uskutečnil v tělocvičně Gymnázia v Praze 9. První zápas proti Sokolovu připomínal sobotní výkon v Hradci. Hráči, kteří nenastupují pravidelně v základní sestavě, dostali příležitost od začátku utkání. Nervozita bohužel nedovolila předvést alespoň standart. Prohráli jsme po zásluze. Druhé utkání proti Kometě mělo dobrou úroveň. Snažili jsme se, bojovali, od druhého setu jsme předváděli opravdu volejbal. Set jsme dovedli do vítězného konce a i v tiebreaku jsme hráli dobře. Zápas byl vyrovnaný až do koncovky. Měli jsme mečbol za stavu 14:13 a soupeř si vzal tajm. Sami jsme se připravili o vítězství. Mnohokrát a pořád dokola mluvíme o zajištěném servisu po tajmu. Myslím, že za tohoto stavu by si ani nikdo z áčka našich chlapů nedovolil skočit prudkou plachtu. Servis šel do půlky saka a celá tělocvična nevěřícně zírala směrem k podávajícímu hráči… Psychickou výhodu soupeř  využil.
Poslední utkání s Prosekem bylo, co se týče předvedené hry,docela slušné. Dobře jsme útočili, ale pražští kluci byli všude. Prosek hrál fantasticky, první set jsme prohráli po solidním výkonu 19:25. Druhý set patřil jednoznačně nám, přehráli jsme soupeře ve všech činnostech, výsledek 25:10 hovoří sám za sebe. Zdálo se, že máme nakročeno k prvnímu vítězství. Bohužel v polovině vyrovnaného tiebreaku jsme zkazili servis a od té chvíle nešlo vůbec nic. Nepomohlo ani střídání. Zkrácenou hru jsme prohráli 7:15.

Sestava:  Dan Koudelka, Ondra Zikuda, Adam Peklák, Patrik Mizera, Honza Kudrnáč,  Dan Svoboda, Patrik Fillinger, Ota Procházka,  Tomáš Kuncíř, Vítek Frič, trenéři Tomáš Peklák, Dan Strnad.
Prohry s pražskými týmy nepovažuji za žádnou tragédii, mládežnický volejbal v Praze (a musíme přiznat i v HK) je na vysoké úrovni. Je vidět, že mají hodně odehráno, jsou psychicky odolnější a herně výrazně vyspělejší než my. A to hrajeme 2. ligu. Doufám, že se nám do konce sezóny podaří alespoň jednou vyhrát turnaj 2. ligy a postoupit mezi  elitu. Je třeba, aby se někdo další přidal k Ondrášovi, který táhne tým hlavně v útoku a na přihrávce. Za nedělní výkon je třeba pochválit Víťase, který kvůli nemoci dlouho nehrál. Myslím, že se na liberu převedl v dobrém světle.