Na muže „A“ se snesl smolný víkend, do Turnova se vrátili s čistým kontem

TJ Spartak Modřany – TJ Zikuda TURNOV

3:0, 3:0

V dalším dvojutkání 2.volejbalové ligy zavítali turnovští volejbalisté v rámci 11. a 12. kola do sokolovny Spartaku Modřany. Ač tomu výsledek nenapovídá, odehrálo se více než vyrovnané utkání a hosté by si za předvedený výkon nějaký bod jistě zasloužili, jelikož kromě druhého setu v odpoledním utkání se rozhodovalo vždy až v koncovkách. Domácí tým, který v loňské sezóně bojoval až do posledního utkání o vítězství v této soutěži prokázal svoje kvality a nepřibalil turnovským na cestu ani bod.

1.   zápas  3:0 (23,22,25)

Sestava: Folprecht, Koláčný, Dolejší, Melich, Maier, Kovář (Libero – Vojta)

Střídali: Uhlárik, Strnad

Trenéři: Šimůnek a Strnad

Do prvního utkání nastoupili turnovští hráči v tradiční sestavě až na univerzála Konečného, který z pracovních důvodů chyběl a kromě něho jsme ze základního kádru postrádali ještě zraněného Vacíka a nemocného Hůlka. Všechny sety po vyrovnaném průběhu dospěly až do koncovek, které si zkušenější domácí pohlídali a mohli slavit vítězství 3:0.

2.zápas  3:0 (26,18,25)

Sestava: Folprecht, Koláčný, Dolejší, Uhlárik, Maier, Kovář (Libero – Vojta)

Střídali: Strnad

Druhé utkání probíhalo takřka jako přes kopírák, pouze s výjimkou druhého setu, který byl díky množství nevynucených chyb turnovských hráčů jednoznačnou záležitostí domácích. Ve třetím dějství se Turnováci dokázali ještě vzchopit, ale po další prohrané koncovce odešli opět poraženi.

ČR kadeti – TJ Zikuda TURNOV

3:1 (16,20,-21,15)

Hned následující den jsme v neděli zavítali do haly Dukly Liberec, kde nás čekal souboj s reprezentací kadetů ČR a jak se ukázalo, se znatelnou únavou ze dvou sobotních zápasů v nohách to byl nepřekonatelný soupeř. První překvapení nám připravili pořadatelé již při rozcvičce, když jsme zjistili, že se bude hrát s Mikasami, které při plachtě opravdu pěkně plavou. Než jsme se srovnaly s novými míči, prohrávali jsme dva nula a vypadalo to s námi špatně. I přes zlepšení ve třetím setu, jsme nedokázali dovést utkání alespoň do tie-breaku a odešli jsem pořaženi a bez bodu. Mladíci se prezentovali výborným servisem a velmi rychlou hrou, ale především takřka nechybovali, takže nebylo v podstatě co řešit.

Sestava: Folprecht, Melich, Dolejší, Uhlárik, Maier, Kovář (Libero – Vojta)

Střídali: Koláčný Strnad, Vacík

V příštím kole přivítáme v dalším domácím utkání po týdenní přestávce 24.11. druhého nováčka soutěže – západočeský tým Jiskra Domažlice.