SÉRIE PROHER NEPROLOMENA

V sobotu 9. 11. 2019 přivítali hráči Turnova na domácí palubovce soupeře z České Třebové. Před domácími hráči stál těžký úkol a to ukončit sérii proher. Tato mise však zatím splněna nebyla a stále pokračuje. Pozitivní však je, že mladý tým se postupně zlepšuje a předvádí týmovou hru, která začíná být i zajímavá pro divácké oči.

Do prvního zápasu nastoupili domácí hráči hned po utkání ženského A-týmu. Úkol pro domácí hráče zněl jasně: „Prolomit sérii proher a ukázat domácímu publiku, že mladý tým se za každou cenu pere o body a umí hrát pěkný a pohledný volejbal.“ V první setu se domácí hráči tahali o každý míč. Bohužel bojovnost vydržela vždy do stavu 14:14. Od tohoto stavu jako kdyby vše přestalo fungovat a nic turnovským hráčům nevycházelo. Větší nasazení se projevilo až v třetím setu, ale bohužel se nepodařilo domácím hráčům zvrátit nepříznivý stav a prohráli zápas v poměru 3:0.

Sestava: Folprecht, Peníška, Zelfel, Kovář, Vacík, Žalský

Střídali: Kuncíř, Morávek, Chum

Do druhého zápasu nastoupili hráči Turnova v pozměněné sestavě. Na postu nahrávače nastoupil Tomáš Kuncíř a na postu libera Michal Folprecht. Od začátku to byl boj a tahanice o každý míč. Opět nastala slabší chvilka v koncovce setu, kdy domácí hráči nedokázali udržet menší bodový náskok a zvítězit v prodlouženém setu 30:28. Druhý set byl pro domácí hráče jednoznačnou záležitostí a urvali ho pro sebe v poměru 25:17. Na dobrý týmový výkon navázali i v třetím setu, kde se jim podařilo obrátit koncovku a zvítězit 30:28. Ve čtvrtém setu se domácí hráči snažili urvat všechny body pro sebe, ale snaha byla příliš veliká. Z přemíry snahy však pramenilo více chyb, které se projevily v koncovce. Tuto koncovku hráči Turnova neudrželi a ztratili v poměru 22:25. Byla tu zkrácená hra tie-break. O začátku domácí hráči tahali za vítěznější provázek. Bohužel nejen závěr pátého setu, ale i celý zápas byl poznamenán mnoha chybami ze strany rozhodčích na obou stranách. O to bolestnější pro domácí hráče, že tyto chyby negativně poznamenaly závěr pátého setu, kdy za stavu 14:13 nebyl uznán míč soupeře do zámezí, ale byl nařízen nový míč. Zde se projevila slabší chvilka na straně domácích hráčů a 2 chybnými útoky a zároveň dalšími chybami rozhodčích byl set ztracen v poměru 16:14. Na závěr však potřeba konstatovat, že se tým dostává do lepší a lepší provozní teploty. Bude potřeba se v koncovkách vyvarovat zbytečných chyb, které nás zbytečně sráží dolů.

Sestava: Kuncíř, Peníška, Zelfel, Kovář, Vacík, Chum (libero – Folprecht)

Střídali: Žalský, Morávek

Na domácí palubovce se hráči Turnova zase představí 30. 11. 2019, kde je čeká soupeř z Mnichova Hradiště. Přijďte podpořit domácí hráče a stále se zlepšující kolektivní projev mužského volejbalu.

TJ Zikuda Turnov – TJ Sokol AMS Česká Třebová II 0:3 (-15,-16,-22)

TJ Zikuda Turnov – TJ Sokol AMS Česká Třebová II 2:3 (-28,17,28,-22,-14)