Muži TJ Zikuda Turnov vs. Vrtule Frýdlant

Poslední březnovou sobotu odehrál volejbalový tým mužů TJ Turnov svá poslední utkání krajského přeboru, když hostil tým z Frýdlantu. Dopolední program v hale byl vyhrazen nejprve házené a volejbal přišel na řadu až v jednu hodinu odpoledne. Snad důsledkem této časové změny dorazil soupeř ve skromné sestavě, zatímco fanoušci dorazili v sestavě hojné.

Na rozdíl od frýdlantských do utkání jdeme naplno a bohužel soupeř neklade významnější odpor. Turnovští přehrávají soupeře ve všech herních činnostech a nerušeně mohou divákům předvést co umí. Z výkonu domácích bych vyzdvihl servis hrajícího trenéra Kuncíře.

Odvetné utkání o půl hodiny později je v podobném rozpoložení. Frýdlantští jakoby zcela rezignovali na utkání a domácí si pohodově dokráčí pro poslední tři body do tabulky průběžného pořadí krajského přeboru.

Toliko krátce k utkání a obšírněji k mému dluhu vůči fanynkám a fanouškům, kterých se na posledním utkání sezóny sešlá pěkná řádka a především při prvním utkání dne vytvořili pěknou a příjemnou kulisu pro domácí volejbalisty. Volejbal milujeme a hrajeme jej pro radost. Ale dorazí-li fanoušci, je to o to větší radost. Sdílená radost dvounásobná radost. Někteří z fanynek, například paní Jitka a slečna Zuzka Svobodová nebo slečna Verča Bubáková jsou nám natolik oddané, že jedou podpořit tým i na palubovky hostů. A věřte, že není nic hezčího, než úsměv Bubu, vlasy Zuzky a oči paní Jitky. Nejhlasitější fanynka je paní Daniela Pekláková. Nejmladší fanynka je slečna Eva Kudrnáčová, která podporovala náš tým v doprovodu své maminky Moniky Kudrnáčové.

Co se fanoušků týče, nejvěrnějším je bezesporu Dalibor Novotný. Sám nadšený rekreační volejbalista si nenechal ujít žádné domácí utkání. Pravidelnými diváky jsou i pan Svoboda nebo Kuncířovi, ovšem ti jdou spíše sledovat, s kým se stýkají jejich děti. K tomu mohu jen říci: „Jsou v dobrých rukou (krále Miroslava).“ O čemž se můžete přesvědčit, když se syn vrací ze světla domů (v neděli ráno). Správce haly je rovněž pravidelným fanouškem a to jak pan Podzimek, tak Pišta Dekány, sám mimořádně šikovný nahrávač. Další fanoušek – nahrávač Míša „Eskymo“ Novák nebo univerzál a bývalý hráč TJ Turnov „A“ Honza Filip. Petr Zikuda nás přijel podpořit úsměvem na palubovku Jablonce a finančně zaštiťuje celý oddíl. Nejmladším fanouškem, který v pauzách mezi zápasy často pilně trénoval na volném hřišti byl vždy usměvavý Oliver Zikuda.

Všem Vám moc děkujeme za podporu nejen diváckou, finanční, ale i rodinnou, bez které bychom vůbec neměli šanci volejbalový tým TJ Turnov znovu vytvořit. Díky Vám je TJ Turnov aktuálně na 1. místě průběžného pořadí. První dubnový týden se rozhodne, již bez přispění turnovských hráčů, o konečném pořadí. Rozdíly na prvních čtyřech místech jsou minimální a brát můžeme cokoli mezi stříbrem a bramborou.

I. utkání

TJ Turnov vs. Vrtule Frýdlant 3:0 (25:17 , 25:14 , 25:17 )

Sestava: Kuncíř T., Procházka O., Mašek P., Musílek D., Peklák A., Kudrnáč J., libero: Svoboda D., Černý D., střídali: Vencálek L., Zikuda O.

II. utkání

TJ Turnov vs. Vrtule Frýdlant 3:0 (25:16 , 25:17 , 25:22)

Sestava: Kuncíř T., Procházka O., Mašek P., Zikuda O., Peklák A., Kudrnáč J., libero: Musílek D., Černý D., střídali: Vencálek L., Svoboda D.

Autor: Pavel Mašek alias Mr. PM alias Pumelice Megózní