Muži TJ Zikuda Turnov vs. TJ Vysoké nad Jizerou

TJ Zikuda Turnov

Po minulých zápasech, kdy jsme vždy ztratili koncovku a ani jednou se štěstí nepřiklonilo na naši stranu mi ráno běželo hlavou několik myšlenek.

1) Bude se opakovat smolný závěr koncovek s minulých setů?

2) Dokážeme hrát naplno i s nahravačskou dvojkou?

3)Neuletí nahravači letadlo v San Franciscu?

4) Dorazí hezké divačky?

5) Zvolil jsem správná čísla do nedělního tahu Sportky?

Soupeř se dostavil ve skromné sestavě a naše zvířecí instinkty vycítily příležitost. V sestavě soupeře však nechyběla bývalá turnovská prvoligová opora Miloš Dolejší. Od půlky prvního setu Vysoké kontroluje utkání a vítězí, k našemu zklamání, 25:21.

TJ Vysoké nad Jizerou

Druhý set má obdobný průběh. Mírný náskok domácího Turnova soupeř stáhne a do koncovky jdou oba týmy vyrovnaně. Komplikace v utkání však nepřipustí kapitán domácích, který si v koncovce zapíše tři bodové bloky. Turnov tedy poprvé v soutěži získává set ve svůj prospěch poměrem 25:20.

Bohužel utkání ve třetím setu se nevyvíjí dobře. Do hry vstupuje míchání se sestavou. Trenér týmu plně využil zkušeností pětiletého studia šesti semestrů a každé střídání přineslo očekávaný efekt. Soupeře tlačíme, ale nepřetlačíme a set připadne ve prospěch Vysokého poměrem 25:22.

Osvědčená taktika střídání z předchozího setu je využita i v následném dějství, kde hráče z Vysokého s přehledem přehráváme 25:23.

Do zkrácené hry jdeme naplno a točíme za nepříliš příznivého stavu 8:2. Precizní hrou s CNC přesností stahujeme na přijatelných 13:14. Servírují hosté. Závěr dramatického tie-breaku je však rychlý – domácí smečují do zámezí. Dokonáno jest. Ztracený pátý, rozhodující set oddálil naše čekání na první vítězství v sezóně 2022/2023.

Do druhého utkání se snažíme jít s čistou hlavou, avšak pořád není vyřešená otázka z bodu č. 5. Na post nahravače se, navzdory zranění, vrací hrající trenér T. Kuncíř. Hru domácích oživil, nicméně opět nejsme úspěšní – set ztrácíme 25:23. Trenér velí k rotaci v sestavě. Na post diagonálního útočníka vyklepáváme eso z rukávu veterána D. Hyblera. Set se rozhoduje již v první půli, kdy zakoncovou čárou úřaduje D. Musílek a svým servisem soupeře rozloží na protony a neutrony. K překvapení všech domácích hráčů a nejskalnějších fanynek, které mají odvahu vše sledovat, náskok neztratíme a vítězíme 25:11. Vysoké však nehází flintu do žita. Náskok domácích vybudovaný v úvodu třetího dějství stahuje a do koncovky jdeme vyrovnaně. Nyní přichází okamžik a do hry zasahuje lvím podílem Eso Hybler. I díky němu získáváme set 25:22. Zdá se, že je to koncový hráč.

Čtvrtý set je jako na houpačce a koncovka je opět dramatická. Nahravač svěřuje důvěru těm nesprávným hráčům. Kapitán velí „Dáňa je koncový hráč“ a své tvrzení potvrdí důležitým blokem na středu sítě. Další dvě nahrávky směřují na Eso Hyblera, který dvěmi totožnými nechytatelnými útoky do debla ulívkou posílá soupeře domů.

Ze stropu se sypou konfety, dvě divačky vytváří mexickou vlnu a my sbíráme zaslouženou slávu, propocené dresy a prázdné lahve. První vítězství za tři body nás doslova katapultuje v průběžném pořadí na 4. příčku.

No a ta čísla ze Sportky jsem trefil do jednoho přesně. Škoda, že jsem si nevsadil.

Autor: Pavel Mašek

TJ Zikuda Turnov x TJ Vysoké nad Jizerou 2:3, 3:1

Sestava: Peklák A., Musílek D., Zikuda O., Mašek P., Kudrnáč J., Kuncíř T., Hybler D., Černý D., Svoboda D.

Další domácí zápas odehrají muži již tuto sobotu, 5.11. od 9:00, druhý zápas bude následovat po odehrání utkání dorostenek. Soupeřem je Malá Skála, přijďte domácí týmy do haly TJ Turnov podpořit!!!