Muži TJ Vysoké nad Jizerou vs. TJ Zikuda Turnov

Poslední lednovou sobotu vyrážíme za zapadlými vlastenci do Vysokého nad Jizerou. Sněhu je pomálu a celá turnovská reprezentace čítající 7 statečných se bez potíží schází v tělocvičně, jejíž základní kámen pokládal snad sám Karel Kramář.

V hale se schází celá vysocká volejbalová rodina. Starý pan Vitvar, již jen jako fotograf, hrající rozhodčí Čermák J., místostarosta Nechanický J., ligový A. Vitvar. Překvapivou posilou je Honza Suchánek, jenž jako dvojitý agent veřejně trénuje s TJ Turnov a pak se tajně nechá zapsat na soupisku Vysokého.

V utkání máme pokyn od trenéra uplatnit ve hře nové útočné prvky, které jsme poctivě trénovali v lednové přípravě a na soustředění. Vidle však do hry hostů vhodí v půli prvního setu libero D. Svoboda, jenž prsty bral skákaný servis Suchoše a překvapivě si vykloubil palec. Ač Dan zkouší překonat bolest, zranění je neslučitelné s pokračováním v utkání. Navzdory komplikaci však turnováci udrží náskok a v prvním setu vítězí. Krom vykloubeného palce stojí za zmínku úspěšná obrana na síti nejlepšího hráče domácích (J. Suchánek) v podání nahravače (Kuncíř) nebo kapitána (Mašek) hostů. Je dobré si to zapamatovat, neb o tom ještě bude řeč. 🙂

Druhý set má, co do kvality hry, obdobný průběh (rozuměj Vysoký standard), čili bodové hranice 25bodů dříve dosáhnou domácí hráči.

V úvodu třetího setu vedou turnovští hráči, ale do koncovky vstupuje s dvoubodovým vedením Vysoké. Koncovku, na rozdíl od podzimní části, tentokrát turnováci zvládají a s náskokem o papírový parníček získávají sadu 23:25. Následující čtvrtý set opět kontrolují hostující hráči TJ Turnov a získávají v jarní části soutěže první cenné 3 body do průběžné tabulky.

Zhodnocení prvního utkání realizujeme v cukrárně U Medvěda.

Do druhého zápasu nastupujeme od prvního setu již jen v šesti. Dan využívá blízkého specializovaného pracoviště ke stanovení diagnozy zfialovělého palce. První sada vychází šachovému mistrovi D. Hyblerovi, jenž jistým a důrazným podáním drží Vysocké v šachu a mat dává blokařem Honzou Kudrnáčem. V druhém setu se hra domácích zvedne. K tomu přispěje i mírné poranění kotníku D. Hyblera. Ale turnovští hráči se stále vezou na vítězné vlně. Třetí dějství je plně pod kontrolou domácích hráčů z TJ Vysoké. Čtvrtý set jakoby turnovští hráči znervozněli. Hra je velmi vyrovnaná. Navíc dochází k druhému zranění Hyblera (palec ruky). To už je na diagnózu hypochondra. Stav v úvodu koncovky 20:20. K síti, po ztrátě míče hostů, přichází Suchoš. Teď se bude lámat chleba. U sítě je na bloku hostů turnovský kapitán. Honza, jako kdyby si vzpomněl na ty dvě deky z prvního setu prvního utkání. Smeč do sítě, střídá roura do zdi. Pak už nemá důvěru nahravače Aleše Čermáka. Nedůrazný útok domácích, úspěšná obrana následovaná bodovkou hostů. Consummatum est.

Oproti podzimní části, kdy jsme s Vysokým získali čtyři body si tentokrát připisujeme maximum bodů (6). Co stojí za vyzdvihnutí v rámci týmu je obsazení postu diagonálního útočníka Dominikem Musílkem – vysoká četnost i úspěšnost útoků přináší body a fanynky dynamického volejbalu si v jeho podání přijdou na své. Bezvadná byla atmosféra v tělocvičně, kde jsme se setkali s celou řadou (někteří i letitých) volejbalových přátel. Vysočtí úspěšně transformovali Kramářovu myšlenku Všeslovanstva na Vševolejbalstvo.

TJ Vysoké nad Jizerou vs. TJ Turnov 1:3 (-21, 21, -23, -19)

Sestava TJ Turnov (dle zón hřiště): Kuncíř T., Hybler D., Mašek P., Musílek D., Zikuda O., Kudrnáč J., libero: Svoboda D.

TJ Vysoké nad Jizerou vs. TJ Turnov 1:3 (-16, -20, 20, -20)

Autor: Pavel „Mašulda“ Mašek