Muži TJ Bižuterie Jablonec n. N. vs. TJ Zikuda Turnov

V neděli ráno sčítá tělo včerejší hříchy a protože je lichvářský žid, přičítá i úroky z let minulých. Pryč jsou doby, kdy tělu bylo jedno, co jsi uplynulý den vyváděl. Volejbal je krásný avšak nepříliš zdravý sport.

Tréninkové úsilí v týdnu před zápasem s Bižuterií Jablonec zvyšujeme o 100%. Dílem kvůli nepříliš fungující souhře v uplynulém utkání a dílem kvůli přípravě na zápas s herně nejlepším týmem soutěže. Do jablonecké haly míří turnovská základní sestava včetně Ondry Zikudy, který kvůli zápasu zkrátil lyžařskou dovolenou. Jde nám o udržení předních pozic v průběžné tabulce i pokoření soupeře, který nás na podzim porazil v obou utkáních. Na zápas je delegován elitní rozhodčí Velinov, jenž je znám svým smyslem pro fair play. Své pověsti dostojí už od prvních míčů zápasu a dá jasně najevo, jaké projevy bude a nebude v zápase tolerovat.

Oba týmy jsou do utkání namotivované. Úvod prvního setu lépe vyjde turnovákům. Nicméně zkušený jablonecký tým v průběhu setu mírný náskok hostů stáhne a set spěje do dramatické koncovky, kterou ukončí hostující kapitán útokem do zámezí za stavu 27:26. Druhý set je vyrovnaný do první půle, kdy jablonečtí začnou budovat mírný náskok, který v koncovce ještě navýší. Třetí set je již v režii Bižuterie, která si bezpečně dokráčí pro první vítězství dne. Rozdíl ve hře obou družstev byl především v četnosti nevynucených chyb a bodových blocích.

Do druhého zápasu jdeme naplno, zatímco Bižuterie staví sestavu ze svých juniorů. Turnovští hráči jsou nervózní a set není až tak jednoznačný, jak by mohl být. Po urvaném povinném vítězství v úvodním dějství hrajeme druhý set uvolněně a mladé hráče lehce přehráváme. V průběhu třetího setu jablonečtí prostřídají, takže na palubovce je opět sestava zkušených hráčů z dopoledního utkání. Koncovka třetí sady je opět dramatická, ale matadoři z Bižu si ji nenechají vzít. I turnovští střídají a vrací se k sestavě, od které se očekává to nejlepší. Jablonečtí však nic neriskují a kráčí si bod po bodu k vítězství i ve čtvrtém dějství navzdory úspěšnému prostřídání turnovských hráčů. Tie break je vyrovnaný a koncovku zkušenější hráči týmu Bižuterie Jablonec získávají pro sebe.

K našemu zklamání si odvážíme z Jablonce do průběžné tabulky pouze jeden bod. Navzdory prohře, z obávaného utkání s Jabloncem máme vcelku dobrý pocit. Oproti utkání s Lokomotivou se turnovským dařila pohledná souhra na středu sítě, která padla do oka i jabloneckému liberu. Dále bych vyzdvihl dvounásobnou šňůru servisů Adama Pekláka. K lepšímu bodovému zisku je nutné zapracovat především na součinnosti při obraně, eliminovat nevynucené chyby a proměňovat bodovky.

V průběžném pořadí aktuálně sestupujeme na třetí místo. Do konce soutěže zbývají jedno až dvě kola a TJ Turnov s největší pravděpodobností, vlivem jalových bodů z Jablonce, obsadí v celkovém pořadí bohužel jen bramborovou příčku. A já se na tu medaili tolik těšil. Snad i proto mně dnes tělo dává tolik vědět, co jsem včera tropil. Chtělo by to zásah odborného fyzioterapeuta.

Poslední utkání nás čeká na domácí palubovce s Frýdlantem v sobotu 25.3.2023.

I. utkání Bižuterie Jablonec vs. TJ Turnov 3:0 (28:26, 25:21, 25:19)

Sestava: Kuncíř T., Hybler D., Mašek P., Musílek D., Peklák A., Kudrnáč J., Libero: Svoboda D., střídali: Zikuda O., Vencálek L.

II. utkání Bižuterie Jablonec vs. TJ Turnov 3:2 (22:25, 17:25, 25:23, 25:19, 15:13)

Sestava: Kuncíř T., Hybler D., Mašek P., Musílek D., Peklák A., Vencálek L., Libero: Svoboda D., střídali: Zikuda O., Kudrnáč J.

Autor: Pavel Mašek