Muži „A“ zdodali mladoboleslavské a budou přezimovávat na 3. místě v tabulce!

VK Prasyl MLADÁ BOLESLAV – TJ Zikuda TURNOV

0:3, 2:3

V posledním letošním dvojutkání 2.volejbalové ligy a zároveň posledním utkání první poloviny soutěže zavítali turnovští volejbalisté v rámci 17. a 18. kola do Mladé Boleslavi. Domácí jsou tradičním účastníkem této soutěže a jelikož v jejich barvách nastupuje turnovský odchovanec Patrik Feštr, bylo o náboj utkání postaráno. Po jednoznačném průběhu prvního utkání a vyrovnaném průběhu druhého utkání si Turnováci odvážejí dvě vítězství a veleúspěšný rok 2012 zakončili ziskem 5 bodů, které znamenají v tabulce průběžné 3. místo, což je pro nováčka vynikající úspěch.

Turnovští odjeli takřka kompletní, až na nemocné Vojtu, Charouska a Melicha, jenž hrál 1. ligu za Nymburk.

Kromě tradičního tahouna Konečného zahráli velmi dobře Maier s Dolejším a vynikajícím výkonem se prezentoval Lukavec, jenž se po delší přestávce dostává do tempa a s přibývajícím časem jeho výkon roste.

1.   zápas  0:3 (-21,-19,-14)

Sestava: Folprecht, Lukavec, Vacík, Konečný, Koláčný, Dolejší (Libero – Strnad)

Střídali: Uhlárik, Maier, Hůlek a Kovář

Trenéři: Šimůnek a Strnad

Do prvního utkání nastoupili turnovští hráči opět se Strnadem na liberu a po vyrovnaném úvodu setu postupně přidávali pod kotel a celkem hladce získali první set. Stejný průběh měly i následující dva sety, a tak nebylo o vítězi utkání pochyb. Po dobrém výkonu takřka bez chyb a díky tomu, že se domácím moc nedařilo tak bylo na světě jednoznačné vítězství.

2.zápas 2:3 (-17,20,22,-19,-11)
Sestava: Hůlek, Lukavec, Dolejší, Uhlárik, Maier, Vacík (Libero – Strnad)

Střídali: Kovář, Folprecht, Koláčný, Konečný

Do druhého utkání nastoupili Turnováci se třemi změnami v sestavě, ale i tak dokázali s přehledem získat první set. Od druhého setu se však začalo domácím dařit ve všech herních činnostech a především na podání, čehož důsledkem bylo získání druhé a třetí sady a otočené průběhu zápasu, čemuž nezabránilo ani míchání se sestavou v podání turnovských lodivodů. Po návratu k ranní sestavě ve čtvrtém setu jsme opět začali být pány na palubovce a dovedli jsme utkání do páte sady. Po vyrovnaném průběhu jsme tříbodovou šňůrou za stavu 9:8 definitivně zlomili utkání na svou stranu a zakončili tak tento rok vítězstvím.

V příštím kole zajíždíme k úvodnímu utkání roku 2013 a prvnímu utkání druhé poloviny soutěže 12.1.2013 na palubovku Lokomotivy Liberec. V následujícím utkání přivítáme na domácí palubovce vedoucí celek soutěže Bižuterii Jablonec nad Nisou v čele s ještě nedávnými extraligovými hráči Davidem Steffanem a Josefem Smolkou a také kolumbijským hráčem Oldanem Delgadem, který má mimořádný výskok a kladivo v ruce.

Určitě budeme chtít hostům oplatit porážky z úvodu soutěže, takže bude jistě k vidění zajímavý volejbal.