Muži „A“ v sobotním duelu hostili další pražský klub, TJ Spartak Modřany

TJ Zikuda TURNOV – TJ Spartak Modřany

1:3, 3:1

V dalším utkání 2. volejbalové ligy přivítali turnovští volejbalisté v rámci 29. a 30. kola tým z hlavního města Spartak Modřany, který vloni obsadil stříbrnou příčku v této soutěži. Pohled na tabulku sliboval vyrovnaná utkání, jelikož se utkával 3. a 4. tým tabulky, což se také potvrdilo a došlo ke spravedlivé dělbě bodů.

Domácí nastoupili takřka kompletní až na dlouhodobě zraněné Dolejšího a Konečného, chyběl také Uhlárik a naopak se do sestavy vrátil Koláčný.

1.   zápas  1:3 (-13,-19,16,-23)

Sestava: Folprecht, Melich, Kovář, Charousek, Lukavec, Vacík (Libero – Vojta)

Střídali: Maier, Hůlek, Strnad, Koláčný

Trenéři: Šimůnek a Strnad

Do prvního utkání nastoupili turnovští hráči velice špatně a po celý jeho průběh se nedokázali dostat do zápasu a vzdorovat dobře hrajícím hostům. Ve druhém setu se hra domácích mírně zlepšila, ale celý set pouze dotahovali a bez většího odporu tento set hostům opět darovali. Od třetí sady se turnovská hra konečně zlepšila, výrazně pomohl střídající Maier a po přeskupení sestavy se konečně tým dostal do obrátek. Výsledkem byl jednoznačně získaný třetí set a naděje na obrat v zápase. Ve čtvrtém setu se vedení přelévalo z jedné strany na druhou, ale díky několika nepřesnostem v koncovce se nepodařilo utkání dotáhnout alespoň do tie-breaku a tak odešli turnovští hráči se svěšenými hlavami.

2.zápas  3:1 (18,-22,16,24)

Sestava: Folprecht, Maier, Kovář, Melich, Lukavec, Vacík (Libero – Vojta)

Střídali: Charousek, Hůlek, Strnad, Koláčný

Do druhého utkání nastoupili turnovští hráči s odhodláním zvítězit a udržet si tak náskok na svého souseda v tabulce. Od začátku utkání diktovali tempo zápasu a celkem bez problému získali 1. set. Ve stejném tempu pokračoval i druhý set, ale v koncovce se bohužel turnovský stroj zadrhl a bylo vyrovnáno. Od třetí sady však domácí zmobilizovali své síly, zvýšili bojovnost a celkem bez problému urvali 3. set. V tomto duchu se odvíjel i 4. set a nic nenasvědčovalo zvratu, který však málem přišel. Domácí si opět vybrali slabší chvilku a z vedení 23:21 byl rázem stav 23:24 a setbol hostů. Domácí však dokázali odvrátit a následně utkání ukončili. Výborně v obou utkáních zahrál matador Lukavec, v odpoledním zápase mu zdatně sekundovali dobře hrající Melich s Folprechtem.

V příštím kole zajíždíme po týdenní pauze k nejvzdálenějšímu soupeři do západočeských Domažlic, poté nás čeká derby na Malé Skále (16.3.) a se soutěží se rozloučíme  v domácím prostředí 23.3. s Mladou Boleslaví.