Muži „A“ v Nymburku 3. místo nevybojovali, sezónu tak končí na velmi dobrém 4. místě

Volleyball NYMBURK – TJ Zikuda TURNOV

3:0 (19,23,18)

V páteční podvečer nastoupili turnovští volejbalisté na nymburské palubovce v souboji o 3. místo. Turnováci bohužel opět postrádali Konečného, Hýbla a Lukavce, domácí měli v sestavě naopak i extraligové posily z Benátek Sobka a Schweinera.

Nymburští vstoupili do utkání lépe a od úvodu 1. setu si vytvořili několikabodový náskok, který po celý set udržovali a 1. sadu s přehledem získali. Do druhé sady vstoupili lépe turnovští, vytvořili si několikabodový náskok, ale v rozletu je zastavilo několik nepřesných výroků rozhodčích, díky kterým vypadli z tempa a ztratili vedení. Z pocitu křivdy se však hostující hráči dokázali brzy oklepat a podařilo se jim opět dostat do mírného vedení. V úplné koncovce však opět přišly dva jednoznačně otočené výroky rozhodčích ve prospěch domácích a i 2. sada byla ztracena. To Turnováky jakoby zlomilo a celý 3. set pouze dotahovali vedení domácích. Nymburk si svůj náskok s přehledem hlídal a tak bylo o vítězi zápasu a držiteli 3. pozice rozhodnuto.

Pochvalu za dobrý výkon zaslouží Melich s Koláčným, kteří zahráli jedny se svých nejlepších utkání v této sezóně, ale ani to bohužel na vítězství nestačilo.

 

 

Sestava:  Novák, Charousek, Vacík, Šén, Melich, Čermák (L – Vojta)

Střídali: Kovář, Folprecht, Koláčný, Peníška

Trenéř: Šimůnek

 

 

Turnovští volejbalisté tak skončili ve své premiérové sezóně v 1. lize na skvělém 4. místě, což je vynikajícím úspěchem celého týmu.

 

 

Výsledky finálové série

ČZU Praha B – České Budějovice   3:0 (23,20,24), 3:1 (23,17,-18,20)

 

 

 

KONEČNÉ POŘADÍ 1. LIGY VE VOLEJBALE MUŽŮ

 

1. ČZU Praha B ???
2. EGE České Budějovice ???
3. Volleyball Nymburk
4. TJ Zikuda Turnov
5. Volejbal Brno B
6. Sokol Dobřichovice
7. VSK Staré Město
8. VK Choceň

9. ČZU Praha B
10. Ledko Kladno
11. MFF Praha – sestup do baráže
12. Slavia Hradec Králové – sestup do 2. ligy