Muži „A“ v Jablonci natrefili na silný tým, kterému po lítém boji nakonec podlehli

JABLONEC NAD NISOU – TJ Zikuda TURNOV

3:0, 3:1

V dalším dvojutkání 2.volejbalové ligy zavítali turnovští volejbalisté v rámci 3. a 4. kola do sportovní haly Bižuterie Jablonec nad Nisou. Domácí tým dal pro letošní sezonu dohromady velmi kvalitní tým v čele s bývalým extraligovým hráčem Steffanem, exreprezentantem Smolkou a bývalým kolumbijským reprezentantem černé pleti, který dělal turnovským hráčům velké problémy svými skokanskými schopnostmi. Především ve druhém utkání byli turnováci domácím více než vyrovnaným soupeřem, ale k bodovému zisku tento výkon nestačil.

1.   zápas  3:0 (22,15,27)

Sestava: Folprecht, Koláčný, Dolejší, Konečný, Maier, Kovář

Libero – Vojta

Střídali: Vacík, Hůlek, Uhlárik, Strnad

Trenér: Šimůnek

Do prvního utkání nastoupili turnovští hráči v tradiční sestavě bez smečaře Melicha, který nastupuje v 1. lize za Nymburk a po vyrovnaném průběhu se rozhodovalo v koncovce, kterou zvládli lépe domácí. Druhý set byl jednoznačnou záležitostí, kdy tvrdil muziku dělovým servisem především domácí smečař Steffan. Ve třetím setu se obě družstva střídala ve vedení a nakonec byli štastnější zkušenější domácí, kteří tak dovedli utkání do vítězného konce.

2.zápas  3:1 (-23,22,30,19)

Sestava: Hůlek, Melich, Dolejší, Konečný, Maier, Vacík

Střídali: Folprecht, Koláčný, Kovář, Strnad, Uhlárik,

Do druhého utkání nastoupili turnovští v pozměněné sestavě a po zlepšeném výkonu dokázali vybojovat první set. Druhý set uhráli po vyrovnaném boji domácí a utkání se lámalo ve třetím setu, který přiklonil na stranu domácích opět razantním podáním domácí Steffan, který velmi stěžoval hostujícím hráčům příjem v obou utkáních. Čtvrtý set se rozhodoval od stavu 17:17, kdy domácí několika úspěšnými bloky ukončily naděje turnovských hráčů na bodový zisk.

V příštím kole přivítáme na domácí palubovce 13.10. dosud neporažený a aktuálně druhý tým tabulky Slovan Chabařovice.