Muži „A“ si z dalekých Domažlic dovezli dva cenné body.

TJ Jiskra DOMAŽLICE – TJ Zikuda TURNOV

3:0, 2:3

V dalším utkání 2.volejbalové ligy zavítali turnovští volejbalisté v rámci 31. a 32. kola do dalekých Domažlic na palubovku dalšího, stále se lepšícího nováčka, který v poslední době zkvalitnil své výkony a statečně bojuje o záchranu v soutěži. Po velmi špatném prvním utkání, kde se nedařilo takřka nic a přísnější měřítko snese pouze po zranění vracející se Konečný, dokázali hosté v odvetě zmobilizovat své síly a vybojovat alespoň dva body, které znamenají ve vyrovnané tabulce stále třetí místo a zlepšení nálady před pojizerským derby na Malé Skále. Zájezd lze shrnout jako hodně dlouhý trip, výborné hrající domácí a velmi nepříjemní, až nevraživí diváci.

1.   zápas  3:0 (19,19,23)

Sestava: Folprecht, Melich, Kovář, Konečný, Lukavec, Vacík (Libero – Vojta)

Střídali: Maier

Trenéři: Šimůnek

Do prvního utkání se domácí vrhli ve velkém stylu a po celý 1. set si udržovali drobný náskok nad po dlouhé cestě ospale působícími Turnováky. Stejně se odehrával i set druhý a rozjetý domácí tým vedl za 45 minut 2:0. Taktéž třetí set ovládali domácí hráči a i přes vzepjetí v koncovce a vedení 23:22 nenašli turnovští hráči recept na obrat a bylo hotovo. Takhle brzy jsme ještě letos na obědě nebyli.

2.zápas 2:3 (-20,21,-23,18,-8)

Do druhého utkání nastoupili Turnováci s odhodláním zvítězit, jelikož se jim v tabulce díky výsledkům tohoto kola začali velmi přibližovat 4. Modřany a 5. Netolice. Po vyrovnaném průběhu prvního setu se podařilo turnovským hráčům jít v jeho koncovce do trháku a získat ho pro sebe. Místo získání klidu a jistoty však přišlo opět několik nepřesností a bylo vyrovnáno. Další set opět vrcholil ve vyrovnané koncovce a šťastnější byli opět turnovští. V následujícím setu však domácí opět přidali a celkem jednoznačně dovedli utkání do 5. setu. Do toho však vstoupili hosté velmi dobře a díky vedení 6:2 a 9:4 ho celkem s přehledem dotáhli do vítězného konce. Za výkon lze pochválit pouze Konečného a Vacíka, výborně hru oživil po svém střídání Maier.

V příštím kole zavítáme 16.3. k poslednímu letošnímu utkání na cizím hřišti na palubovku tradičního rivala z Malé Skály a určitě budeme chtít vybojovat dvě vítězství, znamenající takřka jistotu 3. pozice v konečném účtování.