ČZU Praha B – Turnov 3:1 (20,22,-17,28)

MFF Praha – Turnov 2:3 (-22,-22,20,26,-8)

ČZU PRAHA B – TJ Zikuda TURNOV

3:1 (20,22,-17,28)

V rámci 3. kola zavítali turnovští volejbalisté do hlavního města na palubovku ČZU B. Domácí nastoupili posíleni o hráče extraligového áčka a především smečař Marel byl jednoznačnou hvězdou zápasu. Ve velké většině případů útočil přes turnovský blok a bylo velmi těžké postavit proti němu účinnou obranu. Jak v prvním, tak i ve druhém setu se dařilo hostům držet s domácími krok vždy jen do poloviny setu, kdy si vždy domácí hráči vypracovali dvou až tříbodový náskok a ten přetavili v zisk setu. Od třetího setu však hosté zlepšili podání a podařilo se jim hráče ČZU dostat pod tlak a celkem jednoznačně tento set získat. I ve 4.sadě byli lepší turnovští, ale jen do stavu 16:12, kdy se přestalo dařit na příjmu i v útoku a domáci otočili na 17:20. Turnováci dokázali ještě zabrat a měli na ruce dokonce setbol, zkušenější domácí se však dokázali ubránit a set nakonec získali stejně jako celé utkání. Turnovští tak letos odešli poprvé poraženi.

Sestava:  Folprecht, Charousek, Marek, Konečný, Šén, Čermák (Libero –

Hýbl)

Střídali: Peníška, Novák, Kovář, Melich, Koláčný

Trenéři: Šimůnek a Konečný

MFF PRAHA – TJ Zikuda TURNOV

2:3 (-22,-22,20,26,-8)

Druhý den čekal turnovské hráče opět výlet do Prahy a to na palubovku loňského vítěze soutěže MFF Praha. Domácí od úvodu výborně a tvrdě podávali, což však turnovští dobrým příjmem eliminovali a po vyrovnaném úvodu se dostali do mírného vedení, které dotáhli až k zisku 1. sady. Matici i nadále skvěle podávali a jelikož hostům odešel příjem, bylo tu manko 3:8 a 5:10. Hosté se však nevzdali, postupně ztrátu smazali a koncovku zařídil skvělými zákroky Šén. Domáci však bojovali dál a zatímco se hosté stále trápili na příjmu a následně i v útoku, 3. set se  stal kořistí MFF. Čtvrtý set byl velkou bitvou, ani jeden ze soupeřů nedokázal odskočit do trháku a tak se rozhodovalo v koncovce. Při mečbolu turnovských přišla velká chyba rozhodčího, kdy nenašel odvahu utkání ukončit při jednoznačně nečisté hře domácího nahrávače a následně hosté set ztratili. Rozhodovalo se tak v 5. setu, do kterého vstoupili hosté zdravě namotivováni a o vítězi nebylo v podstatě pochyb už při změně stran (8:2, 13:3). Po více jak 2 hodinách tak vítězství a další dva body putují do Turnova.

Sestava:  Novák, Charousek, Marek, Konečný, Peníška, Čermák (Libero –

Hýbl)

Střídali: Folprecht, Šén, Vacík, Melich, Koláčný

V příštím kole zajíždí Turnováci v sobotu 11.10.2014 do Nymburka k utkání s reprezentací ČR kadetů (17:00hod). Následující dva víkendy pak nastoupí v domácím prostředí, nejprve přivítají v domácí hale 17.10.2014 EGE České Budějovice (19:30hod) a 18.10.2014 tým Sokola Dobřichovice (17:00hod).