Volejbal Brno „B“ – TJ Zikuda TURNOV 3:1 (14,-22,22,17)

Volejbal Brno „B“ – TJ Zikuda TURNOV 0:3 (-17,-18,-24)

Volejbal Brno „B“ – TJ Zikuda TURNOV

3:1 (14,-22,22,17)

K 3. utkání čtvrtfinále 1. ligy cestovali turnovští volejbalisté do jihomoravské metropole Brna. Turnováci věděli, že jedno vítězství jim dává jistotu postupu do semifinále, domácí naopak doufali ve dvě vítězství a vrácení série na turnovskou palubovku. Brňáci tomuto záměru přizpůsobili také sestavu, a tak na hosty čekal v brněnské hale úplné jiný tým, než v prvních dvou zápasech. Tentokrát byl brněnský tým notně posílen hráči extraligového týmu. V základní sestavě Brna se tak představili juniorští reprezentanti Licek, Rychecký, Žaba a hráči kadetské reprezentace Červinka, Neubauer a Handlíř, z nichž především Licek s Rycheckým mají již pevné místo v základní sestavě extraligového týmu. Hostům v tomto důležitém zápase bohužel chybělo několik hráčů, kdy turnovský lodivod postrádal Konečného, Hýbla, Lukavce a Koláčného. A i když Turnováci posílení soupeře čekali, působili v úvodu zápasu jakoby zaskočeně a trápili se především na přihrávce. Domácí celý první set skvěle podávali a tak bylo po špatném příjmu těžké na hostující straně cokoliv vytvořit. První set byl tak jednoznačnou záležitostí domácích. Od druhé sady se turnovští zlepšili ve všech činnostech a hlavně přihrávka už snesla prvoligové parametry. Výsledkem tak byl vyrovnaný průběh setu a díky několika povedeným blokům v koncovce se podařilo sadu urvat. Podobný průběh mělo i třetí dějství, kde však byli v koncovce lepší domácí a set získali. Čtvrtá sada byla vyrovnaná pouze do své poloviny, poté hosté odpadli a domácí tak dovedli utkání k vítěznému konci a k prodloužení série.

Sestava:  Folprecht, Charousek, Vacík, Melich, Peníška, Čermák (Libero – Vojta)

Střídali: Kovář, Šén, Novák

Trenér: Šimůnek

0:3 (-17,-18,-24)

Hned následující den tak nastoupily oba týmy ke 4. zápasu čtvrtfinálové série. Oba týmy nastoupili v totožných sestavách jako v pátečním zápase, což u hostů nebylo nic překvapivého, ale u Brna se vzhledem k následnému extraligovému utkání Brna s Odolenou Vodou spíše očekávala absence extraligových posil, ale domácí neponechali nic náhodě a opak byl pravdou. Jedinou zásadní změnou proti 3. zápasu tak byl úplně jiný výkon hráčů Turnova. Od úvodní výměny hosté bojovali o každý míč, hráli skvěle v poli, což podpořili výborným taktickým servisem a předvedli, jak se bojuje v play–off. První set byl vyrovnaný do své poloviny, ale poté se podařilo turnovským odskočit na rozdíl pěti bodů a tento náskok do konce setu ještě navýšili a sadu získali. Domácí najednou nepředváděli strojovou hru jako v pátek a naopak turnovští udržovali skvělý výkon z prvního setu. Důležitým okamžikem bylo podání Kováře, při kterém se podařilo po špatném příjmu v úvodu setu otočit z 1:5 na 8:5. Náskok se podařilo ještě navýšit a tak byl po 45 minutách stav 0:2, ale bylo jasné, že domácí to rozhodně nezabalí. To se také potvrdilo ve třetí sadě, kdy si po vyrovnaném začátku vypracovali drobný náskok hosté, ale i díky několika sporným výrokům rozhodčích se dostali domácí do vedení 19:15 a s nadějemi hostů na ukončení zápasu to vypadalo bledě. Turnováci se však nevzdali, dokázali otočit nepříznivé skóre 17:22 a 20:23 a skvělým podáním v koncovce zápas ukončit. Všichni hráči předvedli nadstandardní výkony a mohli si tak připsat osobní volejbalové maximum, čímž postup do semifinále play-off 1. ligy bezesporu je. Absolutorium tak zaslouží kompletní tým, ale speciální pochvala patří univerzálu Melichovi, který zaskočil na pro něho v poslední době nezvyklém postu a se svojí vysokou úspěšností na útoku perfektně zastoupil Konečného.

Sestava:  Novák, Charousek, Kovář, Melich, Peníška, Čermák (Libero – Vojta)

Střídali: Vacík, Šén, Folprecht

Turnováci tak budou čekat na svého semifinálového soupeře, kterým bude jeden z dvojice ČZU Praha ´´B´´ nebo Volejbal Nymburk. Je jasné, že Turnov bude začínat na půdě soupeře v termínu 20.2.2015 a 21.2.2015, v Turnově se poté představí ve 3. zápase 27.2.2015 a v případném 4. utkání 28.2.2015.

Další výsledky čtvrtfinále

VK Choceň  – ČZU Praha B 3:0 (25,15,11),  3:1 (27,-21,21,22) – stav série 2:2

Staré Město – České Budějovice  0:3 (-19,-24,-20) – stav série 0:3

Dobřichovice – Nymburk 3:2 (16,-19,21,-17,15), 1:3 (-28,-22,19,-21) – stav série 1:3

Postupující do semifinále: České Budějovice, Nymburk, Turnov, ???