Muži „A“ po dalším zápase ve vedení tabulky 1. ligy!

ČR kadeti – TJ Zikuda TURNOV

0:3 (-27,-18,-19)

Ve vloženém kole zavítali turnovští volejbalisté v rámci utkání 1. ligy do Sportcentra v Nymburce, kde na ně čekal reprezentační tým kadetů ČR. Jak už to tak bývá v utkání s mládežnickými výběry, bylo otázkou, jak mladíkům půjde servis a jak hodně budou kazit. Při rozcvičení to byla z jejich strany pěkná střelnice, ale zápas byl o něčem jiném.

Od úvodu 1. setu si hráči Turnova vytvořili náskok a až do stavu 17:11 si  kráčeli pro zisk sady. Vinou zbytečných chyb však náskok ztratili a rozhodovalo se až v napínavé koncovce, která skončila 29:27 pro zkušenější hosty. Druhý set byl vyrovnaný a až od druhého technického time-outu hosté přidali a rozhodli ho ve svůj prospěch. Třetí set se rozhodoval za stavu 9:11, kdy přišel na podání hostující Charousek a vydržel za koncovou čarou až do stavu 18:11. Tento náskok si turnovští již pohlídali a připsali si tak důležité a takřka povinné 3 body, díky nimž se vyhoupli do čela tabulky.

Sestava:  Novák, Charousek, Marek, Konečný, Peníška, Čermák (Libero –

Hýbl)

Střídali: Folprecht, Šén, Kovář, Melich, Koláčný

Trenéři: Šimůnek a Konečný

V příštím kole přivítají Turnováci v domácím prostředí 17.10.2014 EGE České Budějovice (19:30hod) a 18.10.2014 tým Sokola Dobřichovice (17:00hod).