Muži „A“ dovezli z hlavního města plný počet bodů!!

TJ Praga PRAHA – TJ Zikuda TURNOV

1:3, 1:3

V dalším dvojutkání 2.volejbalové ligy zavítali turnovští volejbalisté v rámci 7. a 8. kola do sportovní haly Pragy Praha. V Praze nás přivítal čerstvý sníh a ještě čerstvější soupeř v kompletní sestavě. Domácí tým získal před touto sezonou duo bratrů Rosenbaumových, bývalých hráčů extraligové Příbrami a tak nahravačská taktovka byla v kvalitních rukou. Během obou zápasů se na domácí soupisce vystřídalo snad 15 hráčů, a je s podivem, kde ta Pragovka ty lidi bere. Turnováci odjeli takřka v kompletní sestavě až na Koláčného, který plnil ´´rodičovské´´ povinosti. V obou utkáních kromě tradičně výborného Konečného zahráli velmi dobře Maier s Vojtou a Dolejším a taktéž střídající Uhlárík se prezentoval kvalitním výkonem.

1.   zápas  1:3 (23,-22,-15,-20)

Sestava: Folprecht, Melich, Dolejší, Konečný, Maier, Kovář (Libero – Vojta)

Střídali: Vacík, Hůlek, Uhlárik, Strnad

Trenéři: Šimůnek a Strnad

Do prvního utkání nastoupili turnovští hráči v tradiční sestavě a v prvním setu to vypadalo, že formu ztratili cestou někde u Benátek, takže i přes drtivý finiš v závěru již nedokázali tento set zachránit. Od druhého setu měl však výkon turnováků stoupající tendenci a celkem jednoznačně dokázali získat následující tři sety a tím i celé utkání v poměru 3:1.

2.zápas  1:3 (-16,-20,27,-23)

Sestava: Folprecht, Melich, Dolejší, Konečný, Maier, Vacík (Libero – Vojta)

Střídali: Kovář, Hůlek, Uhlárik, Strnad

Do druhého utkání nastoupili turnovští ve stejné sestavě jako v dopoledním utkání a od začátku bylo patrné, že jednoznačným pánem na palubovce jsou hosté. Celkem bez problémů získali první dva sety a vypadalo to, že utkání směřuje k rychlému konci. I přes změny v sestavě pokračovali turnováci v dobrém výkonu i ve třetím dějství a nic nenasvědčovalo  tomu, že by se mělo utkání protáhnout o další set. Tento set však dospěl do vyrovnané koncovky, kde byli štastnějšími domácí hráči. Ve čtvrtém setu se vrátila do utkání na straně hostů základní sestava a od záčátku si udržovala mírný náskok, což dokázala přetavit ve druhé vítězství v poměru 3:1.

V příštím utkání přivítáme 3.11. na domácí palubovce jihočeský tým TJ Netolice 1892, což je aktuálně třetí tým druholigové tabulky.