Muži „A“ dovezli domů další body ze zápasu s druhými Chabařovicemi

VK Slovan CHABAŘOVICE – TJ Zikuda TURNOV

3:1, 1:3

V dalším utkání 2. volejbalové ligy zavítali turnovští volejbalisté v rámci 23. a 24. kola k těžkému utkání do Chabařovic na horkou palubovku místního Slovanu, aktuálně druhého týmu tabulky. Po zbytečně ztraceném prvním utkání dokázali turnovští hráči zmobilizovat síly a zvítězit ve druhém utkání, což je vzhledem k mnoha absencím klíčových hráčů výborný výsledek, který znamená stále výborné 3. místo. Turnovští odjeli kromě dlouhodobě zraněného Dolejšího oslabeni především na smečařském postu, kde chyběli oba stabilní přihravači Melich s Lukavcem, ale náhradní varianta s Koláčným a Charouskem zafungovala velmi dobře.

1.   zápas  3:1 (22,-19,18,24)

Sestava: Folprecht, Charousek, Kovář, Konečný, Koláčný, Vacík (Libero – Vojta)

Střídali: Uhlárik, Hůlek, Strnad, Maier

Trenéři: Šimůnek a Strnad

Do prvního utkání nastoupili turnovští hráči v improvizované sestavě a po vyrovnaném průběhu získali první set domácí. Druhý set probíhal ve stejném duchu, ale od jeho poloviny se dostali turnovští hráči do několikabodového náskoku a set s přehledem získali. I ve třetím setu si Turnováci vytvořili několikabodový náskok, ale i díky spornému rozhodnutí sudího vypadli z tempa a set hladce prohráli. Čtvrtý set začali hosté opět velmi dobře a dostali se až do vedení 16:10, ale díky sériím nepřesností na přihrávce a v útoku o náskok přišli a vyrovnanou koncovku bohužel nezvládli, čím ztratili celý zápas.

2.zápas 1:3 (-22,20,-23,-20)
Sestava: Hůlek, Charousek, Kovář, Konečný, Koláčný, Vacík (Libero – Vojta)

Střídali: Uhlárik, Folprecht, Strnad, Maier

Do druhého utkání nastoupili Turnováci s Hůlkem na nahrávce a díky zlepšení v koncovce získali po vyrovnaném průběhu první set. Druhý set byl jednoznačnou záležitostí domácích a tak se šlo do třetího setu za vyrovnaného stavu 1:1. Po vyrovnaném průběhu začali turnovští od druhého time-outu navyšovat svůj náskok a set po velkém boji získali. Čtvrtý set byl od začátku v režii hráčů Turnova, kteří si po celou dobu udržovali drobný náskok a dovedli tak utkání do vítězného konce. Výborně zahrál na nezvyklém postu v obou utkáních Charousek.

V příštím kole přivítáme na domácí palubovce po týdenní přestávce 9.2. pražský tým Praga, který má ve svém kádru ještě nedávné extraligové borce Dana a Víta Rosenbaumovi.