Muži „A“ doma hostili hráče z čela tabulky – Jablonec nad Nisou

TJ Zikuda TURNOV – JABLONEC NAD NISOU

1:3, 3:0

V dalším dvojutkání 2.volejbalové ligy přivítali v severočeském derby turnovští volejbalisté v rámci 21. a 22. kola tým Bižuterie Jablonec nad Nisou, což je vedoucí tým tabulky, který doposud prohrál pouze jedno utkání. Hosté přijeli v našlapané sestavě v čele s ještě nedávným extraligovým hráčem Steffanem (Liberec, Benátky, Ostrava) a bývalým kolumbijským reprezentantem černé pleti, který byl velkou diváckou atrakcí. Domácí byli citelně oslabeni o elitního blokaře Dolejšího (zranění achilovky), ale Kovář s Vacíkem ho dokázali více než dobře zastoupit. Dále chyběli Maier, Charousek a Hůlek, ale i přes tyto absence dokázali domácí vybojovat jedno cenné vítězství. Dopolední utkání navštívil štáb České televize, který přijel do svého pořadu Time-out zmapovat nové působiště Petra Konečného. Turnováci se drží stále na výborném třetím místě tabulky.

1.   zápas  1:3 (20,-23,-17,-21)

Sestava: Folprecht, Melich, Kovář, Konečný, Lukavec, Vacík (Libero – Strnad)

Střídali: Uhlárik, Koláčný, Vojta

Trenéři: Šimůnek a Strnad

Do prvního utkání nastoupili turnovští hráči koncentrovaně a kvalitní hrou poměrně snadno získali první set. Stejný průběh měl i druhý set, ale pouze do stavu 21:18, kdy došlo ke zvratu, a hosté zlepšenou hrou a především razantním podáním dokázali druhý set urvat. Od této chvíle byli hosté lepší a i přes enormní snahu domácích hráčů dotáhli utkání do vítězného konce.

2.zápas  3:0 (17,23,21)

Sestava: Folprecht, Melich, Kovář, Konečný, Lukavec, Vacík (Libero – Vojta)

Střídali: Uhlárik, Koláčný, Strnad, Maier

Do druhého utkání nastoupili turnovští v totožné sestavě jako dopoledne, pouze na liberu nahradil Strnada po dlouhé pauze se vracející Vojta. Start do utkání měli domácí impozantní, jelikož po prvních deseti odehraných míčích svítil na ukazateli stav 10:0 a i přes zlepšení hostů se tento set stal jednoznačnou záležitostí Turnováků. V celém průběhu druhého setu vedli hosté, ale domácí dokázali drtivým finišem ztrátu dotáhnout a tento set na rozdíl od dopoledního utkání vyhrát. Zde se pravděpodobně rozhodovalo celé utkání a domácí tak poprvé v sezóně dokázali Jablonec porazit a ukončili tak jejich naděje na další bodový zisk.

V příštím kole zajíždíme k těžkému utkání na horkou palubovku do Ústí nad Labem, kde nás přivítá kvalitní záloha extraligového Ústí a aktuálně druhý tým tabulky Slovan Chabařovice.