VSK Hardman Staré Město – TJ Zikuda TURNOV 3:1 (13,-23,18,20)

Volejbal Brno „B“ – TJ Zikuda TURNOV 3:2 (-14,16,20,-25,9)

VSK Hardman Staré Město – TJ Zikuda TURNOV

3:1 (13,-23,18,20)

V rámci 7. kola zavítali turnovští volejbalisté do tradiční jihomoravské volejbalové bašty na palubovku Starého Města. Turnovský tým odjížděl k utkání v okleštěné sestavě, když ze základního kádru chyběli Čermák a Šén. A jak už to bývá v pátečních utkáních s rezervami extraligových celků, domácí nastoupili posílení o pět hráčů kádru extraligového Zlína, které doplňovali dva pamětníci extraligové účasti Starého Města.

Domácí vkročili do utkání parádně, bušili do servisu a zejména díky dobře útočícím smečařům vyprovodili v 1. setu hráče od Jizery v rytmu valčíkového tempa. Hosté se nemohli po dlouhé cestě dostat do tempa, ale již vstup do druhé sady naznačoval zlepšení. Při podání Bäumelta se turnovští dostali do vedení 1:7 a i díky zlepšené hře smečařů se jim dařilo bodový odstup udržovat. Domácí však ve druhé polovině setu opět zabrali a i díky skvěle hrajícímu Motyčkovi začali náskok snižovat. V koncovce se dokonce domácí dostali do vedení 22:21 a 23:22, ale díky dobrému podání Kováře a následné dobré obraně set získali.  I třetí sada začala vyrovnaně. Rozhodující zvrat nastal za stavu 10:11, kdy díky výbornému podání domácího Motyčky bylo náhle skóre 17:11 a i přes snížení na 18:15 již domácí hostům více nepovolili a stav byl 2:1 na sety.

Obdobný průběh měl i čtvrtý set. Po vyrovnaném úvodu šli domácí do trháku 13:6, hosté se snažili ztrátu zlikvidovat, což se jim takřka povedlo (18:17), ale následnými nepřesnostmi dovolili domácím opět navýšit náskok a získat jak 4.set, tak i celé utkání. Domácí tak zaslouženě zvítězili a připsali si další 3 body.

Sestava:  Fučík, Bäumelt, Kovář, Vencovský, Ducháč, Starý (Libero – Kunc)

Střídali: Folprecht, Bukovjan

Volejbal Brno „B“ – TJ Zikuda TURNOV

3:2 (-14,16,20,-25,9)

Díky brzkému začátku utkání se Turnováci přesunuli do moravské metropole již v noci a ráno v 11:00 je čekal těžký souboj proti záloze extraligového Brna. Turnovský tým před utkáním posílil blokař Čermák, za domácí nastoupila kompletní sestava, která tvoří lavičku v extraligovém „A“ týmu.

Domácí vstoupili do utkání ostře a vytvořili si hned v úvodu náskok 5:1 i díky vynikajícímu podání Licka (celkem 6 es). Hosté však oplatili stejnou zbraní a dvěmi sériemi při podání Vencovského a Ducháče šli do vedení 9:17 a náskok už do konce setu nepustili. Domácí vystřídali libera a tento tah se jim povedl. Začali lépe přihrávat, což se projevilo následně na útoku a turnovští to tak měli daleko těžší při obraně. Set tak opět rozhodl kvalitní servis Licka a Handlíře, kteří dokázali turnovské přihrávače zatlačit a o vítězi 2. sady tak nebylo pochyb.

Třetí set byl opět soubojem kvalitního domácího podání s turnovskými přihrávači. Domácí na servisu od úvodu tlačili a hosté jen těžko útočili do kompaktní brněnské obrany. Domácí si vytvořili náskok 14:5 a i přes snížení v závěru na 19:21 se nepodařilo set získat.

Start do čtvrté sady se více povedl turnovským. Dostali se do vedení 0:4 a 3:8. Domácí srovnali na 18:18, hosté šli opět do vedení 19:21, domácí dokázali korigovat, ale hosté svůj 4. setbol proměnili a oba týmy čekala 5. sada

Úvod patřil hostům, kteří se ujali vedení 0:2 a 1:3, ale domácí dokázali zpřesnit hru a otočili na 7:4 a 8:5. Poté už stačilo brněnským pouze ztrátovat a bylo jasné, že dva body zůstanou v domácí šatně.

Sestava:  Fučík, Bäumelt, Čermák, Vencovský, Ducháč, Starý (Libero – Kunc)

Střídali: Folprecht, Bukovjan, Kovář

V příštím kole se Turnováci představí po dlouhé době opět ve své hale. Nejprve přivítají v domácím prostředí v pátek 28.10.2016 nováčka a zároveň vedoucí mužstvo soutěže, nabyté bývalými extraligovými hráči (Kubala, Jambor, Plichta, Srkal) – tým Black Volley Beskydy (19:30hod) a následně hned druhý den 29.10.2016 nastoupí proti nováčkovi soutěže Tesle Brno (16:30hod).