Ligové ženy jednou vítězí proti České Třebové

V sobotu 2. listopadu turnovské ženské áčko pokračovalo po volném víkendu v bojích v druhé lize. Na palubovku sportovní haly ve Skálově ulici tentokrát zavítal celek TJ Sokol Česká Třebová. Domácí hráčky nastoupily ve velmi limitované sestavě, kdy k dispozici nebylo zejména ani jedno libero, a pokusily se proti celku, který disponuje několika vysokými a zejména na útoku razantními hráčkami, předvést bojovný výkon a porvat se o dobrý výsledek. Ranní utkání bylo přes snahu a bojovnost Turnovaček nakonec jasnou záležitostí ve prospěch hostů. V druhém utkání se ale Turnov zvedl, poučil z předchozích nezdarů a po bojovném kolektivním výkonu dokázal v druhém utkání zvítězit a urvat cenné body do ligové tabulky.

Turnov v prvním utkání začal velmi dobře. Českou Třebovou se dařilo přehrávat kolektivní bojovností a na palubovce byly k vidění hezké volejbalové akce. Turnov si vytvořil postupně náskok a uprostřed setu vedl už 12:8 a později 15:11. Bohužel v jednom postavení Česká Třebová dokázala otočit na 17:15 a od té doby si už náskok držela až do konce a v prvním setu zvítězila 25:22. Turnovské hráčky to nezabalily a bojovaly dál. Hostům se ale rozehrály klíčové hráčky, které dokázaly útočit velmi razantně z velké výšky. Když Turnov útočné balóny naopak často jen odevzdával, tak dával s nadšením hrající Třebové jen další šance, jak se na útoku ukázat a volejbalově vyniknout. Druhý set nakonec skončil jednoznačným poměrem 25:17 ve prospěch hostů. V třetí sadě se Turnov dokázal už srovnávat s herním stylem soupeřek, ale když byl vždycky už téměř na dohled, tak přišel nějaký nezdar a soupeř opět bodově poodskočil. Takto to šlo až do konce setu, který Třebová vyhrála 25:20 a zajistila si zasloužené celkové vítězství 3:0 na sety.

TJ Zikuda Turnov – TJ Sokol Geodézie Česká Třebová 0:3 (-22, -17, -20)

Sestava: V. Hořínková, J. Krupařová, M. Maříková, P. Vaníčková, C. Bitmanová, M. Minaříková, střídaly: M. Plocová, M. Kroupová a Z. Svobodová

Do druhého zápasu nastoupily Turnovačky s odhodláním se soustředit zejména na vlastní hru a nehledět na občasné dobré akce hostujících hráček. Hra byla hned od začátku velmi bojovná a vyrovnaná, ale rozhodující moment přišel při podání domácí M. Minaříkové, která otočila skóre za podpory svých spoluhráček z 9:12 na 18:12. Přes mohutný finiš Třebové to v první setu stačilo a Turnov vyhrál úvodní sadu těsně 25:23. V druhém setu se ale domácím hráčkám moc nedařilo, Třebová naopak navázala na zlepšenou výkonost z koncovky prvního setu. Hostující hráčky si postupně budovaly jasný náskok (7:3, 9:4, 12:8, 19:14) a měly psychicky navrch. Přestože se Turnov ke konci setu začal herně zvedat, tak Třebová si to už pohlídala a po vítězství 25:20 srovnala na 1:1. Ve třetí sadě se začala už projevovat lepší fyzička Turnovaček. Útočné akce Třebové už nebyly tak jednoznačné a často končily v síti či na blocích bojovně hrajících domácích hráček. Když pak Turnov prokládal své tvrdé útoky chytrými zalívkami, tak se nálada na hřišti úplně otočila a domácí hráčky získaly třetí sadu poměrem 25:19. Tento dobrý výkon si domácí hráčky přenesly i do setu čtvrtého, ve kterém si jasně kráčely za celkovým vítězstvím (7:2, 10:6, 14:8, 16:13). V koncovce se soupeř ale nevzdal a hru vyrovnal na 22:22. I přesto si Turnov dokázal zajistit 2 mečboly (24:22), ale v tu chvíli i přes jasné šance nedokázala ani jedna domácí hráčka na útoku skórovat a Třebová nakonec i se štěstím srovnala a nakonec i vyhrála čtvrtý set 26:24. To Turnov ale nesložilo a chtěl druhý duel prostě vyhrát. V rozhodujícím tie-breaku se rval o každý bod. Hra byla velmi vyrovnaná (2:0, 4:1, 6:3, 8:6, 9:8). Pak ale opět přišla úspěšná série na podání a domácí hráčky odskočily na 13:9. Tento náskok byl rozhodující a Turnov i přes odpor a snahu soupeřek nakonec vyhrál tie-break 15:12 a připsal si letošní třetí ligové vítězství a důležité dva body do tabulky.

TJ Zikuda Turnov – TJ Sokol Geodézie Česká Třebová 3:2 (23, -20, 19, -24, 12)

Sestava: M. Minaříková, M. Plocová, C. Bitmanová, M. Maříková, M. Kroupová, J. Krupařová, střídaly: V. Hořínková a P. Vaníčková

Dnes jsme se museli jako tým srovnat s absencí několika hráček. Rozhodli jsme se hrát bez liber a musíme smeknout před blokařkami, že to zvládly skvěle i na příjmu a v poli. Po ranním nezdaru jsme to nezabalili a vítězství v druhém utkání jsme doslova vydřeli. Za to patří obrovské díky a uznání všem hráčkám, které se dnes do hry zapojily. Věříme, že nás to nakopne a v následujících utkáních to opět ukážeme a přidáme výhry další.

Další utkání sehrají turnovské ligové ženy na domácí palubovce v sobotu 9. listopadu proti Lokomotivě Liberec. První utkání začíná v 9 hodin, druhé pak po konci utkání mužů, kteří hrají proti České Třebové. Zveme všechny fanoušky, přijďte nás podpořit, rádi vás uvidíme!