Kvalifikace krajského přeboru starších žákyň

V neděli 15.9. se v Jablonci odehrála kvalifikace krajského přeboru starších žákyň. Družstvo pod vedením Tomáše Turka a Tomáše Kuncíře jde nahoru a herně se moc lepší.
V prvním utkání bohužel ale zbytečně měly respekt z Dukly Liberec A a po ustrašeném výkonu z toho byla porážka 0:2 (-11,-13). I v druhém utkání naše hráčky zpočátky zaostávaly za tím, co umí, a darovaly svému dalšímu soupeři Bižu Jablonec B první set. Až v polovině druhého setu konečně došlo k přepnutí na hru, kterou umí, pak už to byla nádhera. Nejprve stažení šestibodového náskoku Jablonce a následně otočení setu z 23:24 na 26:24. Tento úspěch jim dodal dostatečné sebevědomí do následujícího tie-breaku a Turnov výhrou 2:1 si zajistil postup do 2. ligy v následujícím kole KP, které se odehraje 13.10. v Novém Boru.
Trenér Tomáš Turek pochválil za zlepšenou hru a předvedenou bojovnost v průběhu turnaje celý tým. Z individuálních výkonů vyzdvihl zejména blokařku Simču Židů – perfektní útoky středem a blokování, samozřejmě po skvělé práci nahrávačky Verči Zárybnické. Barča Hrdinová dohrála turnaj i se zraněním pravého zápěstí.

Dukla Liberec A – TJ Zikuda Turnov 2:0 (11, 13)
TJ Zikuda Turnov – Bižuterie Jablonec B 2:1 (-22, 24, 11)