Kadetky vítězí v turnaji KP, juniorky druhé

V neděli 8. prosince pokračoval krajský přebor kadetek a juniorek svým třetím kolem. Celkem 11 týmů se znovu setkalo na palubovce haly Technické univerzity v Liberci – Harcově.  Turnovský oddíl má v soutěži dvě družstva – Turnov A (starší juniorky) a Turnov B (mladší kadetky). Oba týmy hrají první výkonnostní ligu.

Turnaj zahájilo turnovské áčko proti postoupivšímu z druhé ligy TJ Nový Bor B. Oba celky se přetlačovaly o každý bod. Nový Bor měl dokonce navrch, ale Turnovačky dokázaly v koncovce otočit a první set urvat doslova na poslední chvíli. V druhém setu se průběh opakoval, ale Nový Bor si udržoval jasné vedení až do konce setu a po vítězství 25:20 srovnal na 1:1. V tie-breaku Turnov už dokázal celý set dominovat a nakonec zaslouženě vyhrál 15:11 a celkově 2:1 na sety.

TJ Turnov A – TJ Jiskra Nový Bor B 2:1 (23, -20, 11)

Poté následoval první zápas béčka, které nastoupilo proti juniorkám USK Slavia Liberec. V prvním setu hrály kadetky skvěle a nepustily soupeře k ničemu. V druhém setu ale úplně vypadly z role a začaly dělat spoustu nevynucených chyb. To bohužel vydrželo až do konce a Liberec vyhrál 2:1 na sety.

TJ Turnov B – USK Slavia Liberec jky 1:2 (14, -15, -5)

V třetím utkání došlo na tradiční derby turnovského áčka a béčka. Předchozí utkání byla vždy vyrovnaná, ale vítězství vždy braly starší juniorky. V tomto utkání ale byly lepší mladší kadetky a zaslouženě zvítězily 2:0.

TJ Turnov A – TJ Turnov B 0:2 (-22, -18)

Ve čtvrtém kole hrálo áčko proti USK Slavia Liberec, které si v tomto turnaji myslelo na celkové vítězství. Turnovské juniorky ale dokázaly zabrat a utkání zaslouženě ovládly 2:0, čímž celou skupinu zcela zamotaly a otevřely tak cestu mladším kadetkám k celkovému vítězství.

TJ Turnov A – USK Slavia Liberec jky 2:0 (8, 21)

V posledním utkání turnaje hrálo turnovské béčko proti Novému Boru B. Při jakémkoliv vítězství by si kadetky připsaly celkové vítězství. Při jasné porážce ale také mohly skončit až čtvrté a spadnout do druhé ligy. Kadetky se soupeře nezalekly a odehrály celý zápas skvěle. Dařilo se na všech postech při všech činnostech. Vynikající byl především tvrdý útok, který v tomto turnaji nikdo jiný na takové úrovni nepředvedl.

TJ Turnov B – TJ Jiskra Nový Bor B 2:0 (12, 20)

Sestava TJ Turnov A: V. Bubáková, M. Horáková, P. Černá, A. Urbánková, Z. Svobodová, L. Němečková a A. Hodíková

 

Sestava TJ Turnov B: S. Šebková, A. Václavů, V. Volková, N. Karlová, K. Šedová, Š. Hrušková, K. Stará a T. Stará

Pořadí v dnešním turnaji – 1. liga:

1. TJ Zikuda Turnov B – 7 bodů, 2. TJ Zikuda Turnov A – 5 bodů, 3. USK Slavia Liberec – juniorky – 5 bodů, 4. TJ Jiskra Nový Bor B – 1 bod