Kadetky těsně uhájily příslušnost ve své skupině Českého poháru

V sobotu a neděli 23. – 24. 11. 2019 se v Praze hrálo první kolo Českého poháru kadetek a juniorek. Turnovské volejbalové kadetky se před měsícem v Hradci Králové do této soutěže úspěšně kvalifikovaly a dokonce se jim povedlo na poslední chvíli i proklouznout do třetí výkonnostní osmičky. Tento víkend tedy přijely do Prahy, aby se seznámily s novými soupeři a čelily novým volejbalovým výzvám.

Během dvoudenního turnaje sehrály celkem sedm utkání. Turnovské hráčky se dokázaly blýsknout velmi kvalitními akcemi zejména na útoku. Ty byly ale sporadické a bohužel většina družstev byla jednoduše herně zkušenější a vyspělejší, což se projevilo zejména kvalitnější hrou v poli a na příjmu. Tyto činnosti byly navíc pro všechny ještě ztížené velmi nízkým stropem místních školních tělocvičen. Turnov byl v pěti utkáních horší a zaslouženě prohrál. V dvou utkáních (proti Slavii Praha a Orionu Praha B) své soupeře ale přehrál a předváděl velmi hezký volejbal. A právě tato dvě vítězství stačila na obsazení závěrečné 6. příčky, která garantuje Turnovačkám účast v třetí výkonnostní osmičce i v příštím kole.

Pro nás je pohár ohromnou zkušeností. Tento turnaj nám potvrdil, kde zaostáváme a kde se musíme tréninkem zlepšit. Je to jednoznačně vybírání balónů v poli a příjem podání. Jedině tak se dostaneme k našemu útoku, který je více než konkurenceschopný. Hráčky musí také pochopit, že hrát proti takto dobrým týmům není způsob, jak srážet jejich sebevědomí, ale možností, jak se zlepšit. Nestačí herní situace řešit tak, jak to stačilo proti slabším soupeřům v nižších soutěžích, ale je potřeba vymýšlet a zkoušet nová řešení, předvést více nasazení, hrát zodpovědněji apod. Jsem moc rád, že jsme nakonec nespadli a že budeme mít možnost čelit těmto výzvám i v dalším kole.

TJ Zikuda Turnov – ZŠ Demlova Jihlava 0:2 (-20, -10)

TJ Zikuda Turnov – TJ Spartak Polička 0:2 (-22, -17)

TJ Zikuda Turnov – TJ Sokol Dolní Újezd 0:2 (-15, -20)

TJ Zikuda Turnov – USK Slavia Praha 2:0 (14, 19)

TJ Zikuda Turnov – TJ Svitavy 0:2 (-14, -17)

TJ Zikuda Turnov – TJ Sokol Česká Třebová 0:2 (-22, -11)

TJ Zikuda Turnov – Orion Praha B 2:0 (11, 14)

Sestava TJ Turnov: Sára Šebková, Andrea Richterová, Kateřina Stará, Tereza Stará, Nikola Karlová, Denisa Franzová, Veronika Kubešová, Anna Václavů, Vanesa Volková, Magdalena Hrochová, Karolína Šedová, Šárka Hrušková