Kadetky na body proti vedoucímu Hradci nedosáhly

Po třech předchozích výhrách turnovské kadetky přivítaly v neděli 13. října v rámci 1. volejbalové ligy na své palubce vedoucí tým tabulky – TJ Slavii Hradec Králové. Domácí hráčky měly šanci bodovat v prvním utkání, nakonec ale vyšly naprázdno.

Turnovské kadetky vlétly do prvního utkání velmi motivované a odhodlané to vedoucímu Hradci nenechat zadarmo. V úvodu se domácím hráčkám povedlo bodově odskočit, aby vzápětí o svůj náskok přišly a dopřály ho naopak zase Hradci. Turnovačky se ale rvaly a díky skvělému volejbalu dokázaly strhnout vedení na svou stranu a nakonec první set vyhrát 25:21. Dobrá nálada a výkonnost vydržela i na začátku setu druhého. Hradci se ale podařilo nepříznivý stav 5:9 srovnat a dál se hrál vyrovnaný volejbal až do stavu 14:15. Pak ale nastal fatální moment, kdy si domácí hráčky nedokázaly poradit s podáním soupeře a prohrály druhou sadu 15:25. Obdobný scénář se opakoval i v setu třetím. Turnov s lídrem hrál vyrovnaně až do stavu 17:18, pak ale opět přichází série chyb a prohra 17:25. Vyrovnaný volejbal byl k vidění i ve čtvrté sadě, kdy Turnov i vedl a kráčel si pro zisk svého druhého setu a splnění dílčího cíle urvat bodík do tabulky. V koncovce ale za stavu 22:21 přichází opět několik zbrklých chyb a najednou Hradec vítězí 25:21, celkově pak 3:1 na sety a získává všechny tři body do tabulky.

TJ Zikuda Turnov – Slavia Hradec Králové 1:3 (21, -15, -17, -22)

Sestava: A. Václavů, S. Šebková, T. Stará, K. Cihlářová, K. Stará, N. Karlová, libera V. Kubešová a Š. Hrušková, střídaly K. Málková a D. Franzová

V druhém utkání se Hradec zejména na podání rozehrál ke skvělému výkonu. Turnov naopak podlehl atmosféře a nedokázal svému dobře hrajícímu soupeři příliš vzdorovat. Hradec po sedmdesáti minutách vyhrál snadno a zaslouženě 3:0.

TJ Zikuda Turnov – Slavia Hradec Králové 3:0 (-19, -16, -14)

Sestava: N. Karlová, S. Šebková, T. Stará, K. Cihlářová, K. Stará, K. Málková, libera V. Kubešová a Š. Hrušková, střídaly D. Franzová a A. Václavů

V dnešním dvojutkání jsme předvedli výkony odlišné jako den a noc. V prvním utkání jsme měli šanci dosáhnout na bod, možná i zvítězit, hráli jsme dobře, ale Hradec si to v koncovce nakonec uhrál. Druhé utkání bylo z naší strany špatné. Na holkách byla vidět už díky náročnému programu únava a zápas se prostě totálně nepovedl. Nyní si půl týdne odpočinou a v druhé části týdne v trénincích zkusíme zapracovat na nedostatcích a připravit se na dalšího soupeře.

Příští víkend v sobotu 19. října hrají turnovské kadetky na palubovce Hronova před následujícími odvetami poslední ligová utkání prvního kola. V neděli je jako juniorky B čeká v Jablonci turnaj krajského přeboru.