Juniorky úspěšné v krajském přeboru

V neděli 20. října se v jablonecké sportovní hale konal první bodovaný turnaj krajského přeboru kadetek a juniorek. Po úspěšné kvalifikaci startovaly oba turnovské týmy v první lize, kde jim společnost ještě dělaly juniorky USK Slavia Liberec a Jiskry Nového Boru B.

V úvodním utkání se Turnov A (starší juniorky) utkal s Novým Borem B. Po vyrovnanějším prvním setu se Turnov A rozehrál a nakonec jasně zvítězil 2:0 na sety.

TJ Zikuda Turnov A – TJ Jiskra Nový Bor B 2:0

Turnov B (mladší kadetky) se v prvním utkání utkal s juniorkami USK Slavia Liberec. Turnovačky začaly velmi dobře a celý set si udržovaly náskok. V koncovce ale nebyly schopné dohrát set k vítěznému konci a prohrály těsně 24:26. V druhé sadě byl průběh podobný, ale tentokrát byl Turnov úspěšnější a vyhrál těsně 26:24. V rozhodujícím tie-breaku byl průběh opět vyrovnaný. Turnov koncovku nakonec vybojoval a zvítězil 16:14.

TJ Zikuda Turnov B – USK Slavia Liberec juniorky 2:1 (-24, 24, 14)

V druhém kole se sešly oba turnovské týmy ve vzájemném souboji. V prvním setu mladší kadetky předváděly dobrý týmový volejbal a vyhrály poměrem 25:23. V druhém setu ale dokázaly starší juniorky dostat mladší kadetky pod tlak a celý set si udržovaly náskok, aby po vítězství 25:17 srovnaly na 1:1 na sety. V závěrečném tie-breaku se mladší kadetky už nedostaly k tomu, co umí, a starší juniorky si připsaly vítězství 2:1.

TJ Zikuda Turnov A – TJ Zikuda Turnov B 2:1 (-23, 17, 7)

V třetím a posledním utkání se mladší kadetky utkaly s Jiskrou Nový Bor B. Chvíli jim ale trvalo se oklepat z předchozí ztráty a první set otáčely po nepříznivém průběhu až v samém závěru. Vyhraný set jim zajistil setrvání v první lize i pro příští kolo. V posledním setu hrál Turnov B už v klidu a svého soupeře s přehledem přehrál.

TJ Zikuda Turnov B – TJ Jiskra Nový Bor B 2:0 (22, 12)

V posledním utkání se starší juniorky utkaly s juniorkami USK Slavia Liberec. Družstvo bylo ale do tohoto utkání plánovaně oslabeno o klíčovou smečařku, která nemohla setrvat až do samotného konce turnaje. To se výrazně podepsalo na útočné síle a v první setu Turnov neměl šanci a prohrál 25:7. Vypadalo to skoro na „vhození ručníku“, ale Turnov se nevzdal. Přesunutím vysoké blokařky na smeč výrazně zvýšilo údernou sílu. Když turnovské hráčky podpořily i svůj výkon kvalitním podáním a bojovností, tak svého soupeře dokonale zaskočily. Po skvělém týmovém výkonu vybojovaly další dva sety 25:17 a 15:4 a připsaly si nejcennější vítězství celého dne, díky němuž i vyhrály toto kolo první ligy!

TJ Zikuda Turnov A – USK Slavia Liberec juniorky 2:1 (-7, 17, 4)

Sestava TJ Turnov A: M. Maříková, V. Bubáková, J. Krupařová, P. Černá, M. Horáková, A. Urbánková, L. Němečková a A. Hodíková

Sestava TJ Turnov B: S. Šebková, A. Richterová, A. Václavů, V. Volková, N. Karlová, K. Málková, K. Šedová, Š. Hrušková, K. Stará a T. Stará

Pořadí v dnešním turnaji – 1. liga:

1. TJ Zikuda Turnov A – 7 bodů, 2. TJ Zikuda Turnov B – 6 bodů, 3. USK Slavia Liberec – juniorky – 5 bodů, 4. TJ Jiskra Nový Bor B – 0 bodů

Další kolo krajského přeboru kadetek a juniorek by se mělo hrát 3. listopadu v hale Technické univerzity v Liberci.