Juniorky dál bodují v krajském přeboru

V neděli 3. listopadu pokračoval krajský přebor kadetek a juniorek svým druhým kolem. Celkem 11 týmů se tentokrát setkalo na palubovce haly Technické univerzity v Liberci – Harcově.  Turnovský oddíl má v soutěži dvě družstva – Turnov A (starší juniorky) a Turnov B (mladší kadetky). Oba týmy skončily v minulém kole na prvních dvou místech, proto i tento turnaj mohly hrát 1. ligu.

Turnaj zahájilo turnovské áčko proti nováčkovi v první lize TJ Sokol Mnichovo Hradiště. První set probíhal celkem jasně a Turnov vyhrál 25:18. V druhém setu se dostaly na hřiště i hráčky z lavičky, ale set se nevyvíjel dobře a i přes finiš turnovských hráček Hradiště vyhrálo druhý set 25:23. V tie-breaku si to už Turnov pohlídal a vyhrál 15:6.

TJ Turnov A – TJ Sokol Mnichovo Hradiště 2:1 (18, -23, 6)

Poté následoval první zápas béčka, které nastoupilo proti juniorkám USK Slavia Liberec. V minulém kole turnovské kadetky si s tímto soupeřem poradily. Tentokrát se nedokázaly dostat pořádně do zápasu, kdy vázl hlavně příjem a mezihra v poli, díky čemuž se Turnov nedostal ke svému silnému útoku. Liberec zvítězil snadno ve dvou setech.

TJ Turnov B – USK Slavia Liberec jky 0:2 (-17, -8)

V třetím kole se setkalo áčko s Libercem. V prvním setu nadšeně hrající Turnov snadno zvítězil 25:15. V druhém setu ale Turnovu začal drhnout útok a přicházelo mnoho chyb. Liberec vyhrál 25:16. V tie-breaku byla hra velmi vyrovnaná, ale Turnov nakonec Liberec přetlačil a vyhrál 15:12.

TJ Turnov A – USK Slavia Liberec jky 2:1 (15, -16, 12)

Ve čtvrtém kole hrálo béčko podle vývoje turnaje o setrvání v první lize. Soupeřem jim bylo Mnichovo Hradiště. Turnov hrál velmi opatrně a snažil se vyhnout chybám. Přestože to Turnov B nerozbalil, jak to umí, tak zvítězil 2:0 a připsal si cenné vítězství.

TJ Turnov A – TJ Sokol Mnichovo Hradiště 2:0 (21, 21)

V posledním utkání došlo k oddílovému mezigeneračnímu derby. Oba týmy předváděly skvělý bojovný volejbal. V prvním setu si i díky dobré obraně na síti áčko kontrolovalo mírný náskok a zvítězilo 25:20. V druhém setu přišla revolta mladých, které po většinu setu jasně dominovaly. Zhruba uprostřed setu si udělaly díky skvělé sérii na podání obrovský náskok (20:9). Po prostřídání sestavy béčka ale áčko začalo postupně snižovat. I přesto to bylo v úplném závěru 24:18 pro mladší béčko. V tuto chvíli to už vypadalo, že se půjde do tie-breaku, ale áčko se nevzdalo. Dokázalo udržet servis a absolutně dominovat na bloku. Krok po kroku srovnalo a v koncovce už mělo navrch a otočilo na 24:26 a vyhrálo nakonec 2:0 na sety. Oběma týmům patří velké díky za předvedený volejbal, který se musel všem líbit. Jednoznačně se jednalo o nejhezčí utkání celého turnaje.

TJ Turnov A – TJ Turnov B 2:0 (20, 24)

Sestava TJ Turnov A: M. Maříková, V. Bubáková, J. Krupařová, P. Černá, K. Milkovičová, A. Urbánková, Z. Svobodová, L. Němečková a A. Hodíková

Sestava TJ Turnov B: S. Šebková, A. Richterová, A. Václavů, V. Volková, N. Karlová, K. Málková, K. Šedová, Š. Hrušková, D, Franzová, K. Stará a T. Stará

Pořadí v dnešním turnaji – 1. liga:

1. TJ Zikuda Turnov A – 7 bodů, 2. USK Slavia Liberec – juniorky – 7 bodů 3. TJ Zikuda Turnov B – 3 body, 4. TJ Sokol Mnichovo Hradiště 1 bod

Další kolo krajského přeboru kadetek a juniorek by se mělo hrát 8. Prosince opět v hale Technické univerzity v Liberci.