Jarní pohár KP2 – výhra nad Poniklou

Dnes (24. 5.) sehrálo mladé turnovské céčko další dvě utkání nemistrovského jarního poháru KP2 žen. Soupeřem jim bylo družstvo TJ Sokol Poniklá.

V prvním utkání začal kadetsko-juniorský tým excelentně. Holky hrály strojově přesný volejbal a soupeře jasně převyšovaly. V druhém setu ale přišlo pár chyb, do výkonu se postupně vkrádala větší a větší nejistota, pochyby ve vlastní dovednosti. Výsledkem bylo totální vypadnutí z role a prohra v následujících 3 setech.

TJ Turnov „C“ – TJ Sokol Poniklá 1:3 (19, -19, -20, -17)

V druhém zápasu se holky dokázaly vrátit ke své hře a na palubovce tělocvičny ZŠ Skálova zase dominovaly a jasně ovládly první set 25:17. V druhém setu pokračovaly v dobrém výkonu a opět zvítězily. V třetí sadě se soupeř zlepšil a holky začaly tahat za kratší konec. V koncovce, když soupeř vedl už 24:20, dokázaly při servisu Markéty Horákové ještě srovnat, ale nakonec po dramatické koncovce byla šťastnější Poniklá. Do čtvrté sady si domácí hráčky dokázaly udržet dobrou náladu a po vítězství 25:18 zaslouženě vyhrály celý zápas 3:1.

TJ Turnov „C“ – TJ Sokol Poniklá 3:1 (17, 20, -26, 18)

Pochvalu si zaslouží celý tým. Touto výhrou si holky udržely průběžnou první příčku šestičlenné tabulky.

Sestava: nahrávačky – Sára Šebková, Markéta Horáková, univerzálka – Kateřina Stará, smečařky – Tereza Stará, Magdaléna Hrochová, Denisa Franzová, blokařky – Vanesa Volková, Anna Václavů, libera – Petra Černá a Karolína Šedová.

Za týden v neděli hrají holky na Malé Skále.