Dvě porážky při vstupu do ligy kadetek

V sobotu 21. září se v turnovské sportovní hale odehrála velká premiéra. Volejbalové družstvo turnovských kadetek nově vstoupilo do 1. ligy kadetek – druhé nejvyšší soutěži v této věkové kategorii v ČR. Soupeřkami domácích hráček bylo družstvo SK Volejbal Kolín.

V úvodu prvního setu ranního utkání byla hra velmi vyrovnaná. Domácím se podařilo po chvilce zklidnit úvodní nervozitu a dotáhnout na 10:10. Pak ale následovalo několik nevynucených chyb a první set nakonec jasně připadl soupeři, který vyhrál 25:14. V druhém a třetím setu byl průběh velmi podobný. Domácí hráčky se více a více osmělovaly, hra se pomalu lepšila, ale určitá nesehranost a nedostatečná komunikace způsobila, že na soupeře to ještě pořád nestačilo a po setech 19:25 a 21:25 si Kolín výhrou 3:0 připsal jasné vítězství.

V druhém utkání se domácí hráčky velmi zlepšily a na palubovce byla k vidění velmi vyrovnaná bitva. Turnovské volejbalistky nakonec vyválčily koncovku 26:24 a vedly 1:0 na sety. Bohužel v druhé sadě přišel útlum a po vítězství 25:15 srovnal Kolín na 1:1. Tento moment naštěstí domácí hráčky nevykolejil a v třetím setu byl vidět opět hezký volejbal. Turnov dokonce po velké sérii na servisu vedl 15:8, ale hra se pak pomalu vyrovnávala a zejména špatný příjem dostal celý set opět do vyrovnané koncovky. Tam byl Kolín šťastnější a zvítězil 25:22. Ve čtvrtém setu se na obou stranách střídaly zejména krásné útočné momenty s nepovedenými servisy a chybami v poli. Turnov jich bohužel udělal více a prohraným setem 20:25 nechal všechny body soupeři, který tedy vyhrál druhé utkání 3:1.

Obě utkání byla z naší strany zbytečně nervózní. Je jasné, že se holky díky poctivé práci od poslední sezóny opět hodně zlepšily, umíme hrát skvělý volejbal a je více a více momentů, které těší jak nás trenéry, tak celou řadu fanoušků, kteří nás dnes přišli podpořit. Ne vždy si ale na hřišti věříme. Tým je z části nově sestavený a pořád se ještě vzájemně poznáváme. Jsou momenty, kdy si dáváme zbytečně přednost a samozřejmě i herní situace, které musíme vyřešit lépe a více se jim věnovat v tréninku. Už ale nyní se těšíme na dalšího soupeře a nové výzvy!

TJ Zikuda Turnov C – SK Volejbal Kolín 0:3 (-14, -19, -21)

Sestava: M. Hrochová, S. Šebková, N. Karlová, A. Václavů, K. Stará, T. Stará – libera: Š. Hrušková, V. Kubešová, střídaly: D. Franzová, K. Cihlářová

TJ Zikuda Turnov C – SK Volejbal Kolín 1:3 (24, -15, -22, -20)

Sestava: S. Šebková, N. Karlová, A. Václavů, K. Stará, T. Stará, V. Volková – libera: V. Kubešová, Š. Hrušková, střídaly: D. Franzová, K. Cihlářová M. Hrochová, K. Málková

Turnovské kadetky mají opravdu nabitý podzimní program. Už zítra se v turnovské hale odehraje kvalifikační turnaj krajského přeboru kadetek a juniorek. Náš klub budou reprezentovat dvě juniorská družstva. Liga kadetek pokračuje za týden v sobotu 28. září, kdy na domácí palubovce přivítáme Meteor Praha. Přijďte nás prosím opět podpořit!