Dvě cenné výhry v KP2 žen

V sobotu 19. 9. nastoupilo mladé kadetsko-juniorské družstvo k dalšímu dvojutkání v KP2 žen. Na domácí palubovce ZŠ Skálova přivítaly Turnovačky tým TJ Sokol Poniklá, který přijel v poměrně silné sestavě.
 
V prvním utkání byl k vidění velmi vyrovnaný volejbal. Domácí hráčky hrály v průběhu jednotlivých setů jak na houpačce. Skvělé pasáže, které byly charakterizované tvrdým útokem, velmi účinným servisem a dobrou obranou na síti, střídala hluchá místa, kdy se domácí hráčky potýkaly s malou pozorností, obranou v poli a větším množstvím nevynucených chyb. Důležité ale bylo, že se hráčky Turnova nevzdaly, dokázaly bojovat až do samého závěru a často získat koncovku na svoji stranu. Celé utkání vyvrcholilo až v dramatické a emotivně vypjaté koncovce tie-breaku, ve kterém byly nakonec šťastnější domácí hráčky, když zvítězily 18:16 a celkově 3:2 na sety.
 
TJ Zikuda Turnov B – TJ Sokol Poniklá 3:2 (-22, 24, -24, 21, 16)
 
Sestava: N – Markéta Horáková, U – Nikola Karlová, S – Tereza Stará, Denisa Franzová, B – Anna Václavů, Magdaléna Hrochová, L – Karolína Šedová, Barbora Hrdinová, střídala do pole Sára Šebková
 
V druhém utkání nezačaly domácí hráčky po prostřídání sestavy vůbec dobře. Nepozornost a velké množství chyb vedlo k útlumu a rychlé ztrátě prvního setu. V dalším setu se do toho Turnovačky postupně dostávaly a dokázaly po velkém obratu získat koncovku na svou stranu. V dalších setech si domácí hráčky velmi pomohly podáním. Po dlouhých sériích si vytvořily luxusní náskok, který kontrolovaly až do samého závěru obou posledních setů. Za necelou hodinu a půl zvítězily 3:1 a připsaly si další velmi cenné vítězství.
 
TJ Zikuda Turnov B – TJ Sokol Poniklá 3:1 (-14, 23, 20, 18)
 
Sestava: N – Sára Šebková, U – Michaela Kočová, S – Tereza Stará, Magdaléna Hrochová, Denisa Franzová, B – Anna Václavů, Nikola Karlová, L – Barbora Hrdinová a Karolína Šedová
 
Pochvalu si zaslouží celý tým. Hráčky ve věku 14 – 17 let získaly velmi cenná vítězství nad mnohem zkušenějšími hráčkami, které předvedly dobrý volejbal. Turnovský výkon se složil ze skvělých individuálních výkonů. Zároveň se ale ukázalo, že v některých činnostech se musí ještě hodně přidat. Všem holkám patří velké díky.
 
Tyto hráčky se představí na domácí palubovce hned v neděli 20. 9., kdy se v turnovské hale odehraje kvalifikace KP kadetek a juniorek. V KP2 pak v sobotu 26. 9. přivítají tým VK Malá Skála. první utkání začíná v tělocvičně ZŠ Skálova v 9 hodin, druhé nejdéle v 13 hodin. Turnovští fanoušci jsou srdečně zváni!