Druholigové domácí utkání mužů „A“ provázela zranění a napjatá atmosféra

TJ Zikuda TURNOV – TJ Praga PRAHA

0:3, 3:2

V dalším utkání 2.volejbalové ligy přivítali turnovští volejbalisté v rámci 25. a 26. kola tým z hlavního města Pragovku. Pohled na tabulku nás pasoval do role favorita, ale s ohledem na poslední výsledky bylo jasné, že hosté, kteří jsou na rozhraní klidného středu tabulky a sestupového pásma, budou chtít nějaké body exportovat směr Prag. Domácí nastoupili stále oslabeni o blokaře Dolejšího (zranění achilovky) a chyběli také Koláčný, Maier a Strnad.

1.   zápas  0:3 (-25,-19,-18)

Sestava: Folprecht, Charousek, Kovář, Konečný, Lukavec, Vacík (Libero – Vojta)

Střídali: Melich Uhlárik, Hůlek

Trenér: Šimůnek

Do prvního utkání nastoupili turnovští hráči koncentrovaně a celý první set si udržovali mírný náskok. Hned po několika odehraných míčích došlo ke zranění libera Vojty, který však pokračoval dál a další rána postihla domácí za stavu 20:19, kdy se zranila opora týmu Konečný, pro kterého utkání skončilo. Domácí se nedokázali s tímto oslabením vyrovnat a koncovku nejtěsnějším rozdílem ztratili. Po přeskupení řad turnovští hráči nedokázali najít recept na velmi dobrou hru soupeře, který výborně bránil jak na síti, tak i v poli a po matném výkonu následující dva sety celkem jasně ztratili, čímž prohráli celé utkání. Domácí se nedokázali poprat s absencí opory týmu, což znamenalo překvapivě hladkou porážku.

2.zápas  3:2 (-14,22,18,-22,14)

Sestava: Hůlek, Melich, Kovář, Uhlárik, Charousek, Vacík (Libero – Vojta)

Střídali: Uhlárik, Maier, Folprecht, Lukavec

Do druhého utkání nastoupili turnovští v pozměněné sestavě, se snahou rozhýbat dopolední bezkrevný výkon, ale opak byl pravdou. Nedařilo se takřka nic a výsledkem byl jednoznačně prohraný první set. Ve stejném duchu se pokračovalo i ve druhém setu a Turnováci byli takřka na ručník. Od poloviny setu se však na turnovskou stranu vrátila především bojovnost a s ní přišlo i zlepšení hry, které vedlo k obratu a zisku druhého setu. Třetí set byl jednoznačnou záležitostí rozjetých turnovských hráčů a i ve čtvrtém setu byli domácí pány na palubovce. Vše trvalo však jen do stavu 16:12, kdy opět došlo ke chvilkovému výpadku a rázem svítil na ukazateli stav 18:20. Utkání se tak rozhodovalo v 5. setu, který dospěl až do dramatické koncovky, kterou rozhodl esem Kovář.

V příštím kole zajíždíme k těžkému utkání palubovku jihočeských Netolic, kde se moc nevyhrává a vzhledem k mnoha absencím nás čekají velmi těžká utkání.