Druhé vystoupení v ČP U16

Staří žákyně TJ Turnov odehrály běhěm víkendu 15. – 16. 10. 2022 další kolo Českého poháru kategorie U16. Nejlepších 8 družstev v západní části přivítalo městečko Spořice u Chomutova. Na palubove byly vidět velmi vyrovnané výkony.

Turnovačky hned v prvním utkání porazily jednoznačně Orion Praha. V druhém utkání přidaly další vítězství proti Volleyball Nymburk. V třetím utkání jsme se nechali zatlačit silným Mělníkem, který jasně ovládl první set. Až v druhém setu jsme začali hrát dobrý volejbal o dotáhli to do koncovky 23:23. Koncovku ale zvládl lépe Mělník a zaslouženě zvítězil. Obdobný výkon jsem podali proti Plzni, kde jsme utkání ztratili až v koncovkách jednotlivých setů. Druhý den v neděli jsme zahájili proti Karlovým Varům, dobře rozehrané utkání jsme zbytečnou nervozitou ztratili a do tabulky si nepřipsali potřebné body, které nám pak chyběly v závěrečném účtování. Po sérii 3 porážek, které byly prvními v sezóně, jsme snadno zdolali Kometu Praha. V posledním utkání proti dobrému týmu Kralup jsme darolovali špatným výkonem první set soupeřkám. Pak ale nastal fantastický obrat. Turnovské hráčky začly hrát svůj volejbal, který vyvrcholil úspěšným tiebreakem.

V konečném součtu s aktivní bilancí 4 výher a 3 porážek skončil Turnov na 6. místě. Na druhé místo chyběly pouhé 3 body. Jsme rádi, že jsme v této skupině zůstali, poznali, že bez boje a s přehnaným respektem se hrát nedá a že příště budeme moct navázat na spoustu skvělých volejbalových momentů, které jsme také předvedli.

Všem hráčkám děkujeme ta reprezentaci klubu.

Sestava: Barbora Bratršovská, Tereza Bučková, Julie Dolejšová, Adéla Donátová, Nikola Kučírková, Ivana Linhartová, Linda Peštová, Anečka Sirůčková, Kristýna Šulcová, Martina Šulcová, trenéři Pavel Starý a Jiří Zýka.

TJ Turnov – TJ Orion Praha A 2:0 (20,15)
TJ Turnov – Volleyball Nymburk 2:0 (22,17)
TJ Turnov -TJ EMĚ Mělník 0:2 (-14, -23)
TJ Turnov – Lokomotiva Plzeň 0:2 (-23, -21)
TJ Turnov – VK Karlovy Vary 0:2 (-24, -21)
TJ Turnov – SK Kometa Praha 2:0 (14,12)
TJ Turnov – TJ Kralupy 2:1 (-13,18,12)