DLOUHÁ CESTA BEZ BODOVÉ PŘÍCHUTI

TJ Ždár nad Sázavou – TJ Zikuda Turnov

3:1 (-20, 18, 9, 15)

3:0 (20, 27, 23)

Turnovske áčko chlapů jelo tento týden prolomit smůlu do Žďáru nad Sázavou. V oslabené sestavě bez nahrávače/libera a hlavního univerzála předvedlo bojovný výkon. Body ovšem nezískalo. Do prvního utkání turnovští hráči vstoupili nejlépe v sezoně. Zásluhou pěti bloků Ondry Kováře, který hrál netradičně na smeči, vyhráli první set. Na postu libera nastoupil smečař Adam Zelfel, ten se na novém postu předvedl v dobrém světle. Od začátku druhého setu měli turnovští hráči problémy na útoku a nechali soupeře odskočit na několik bodů. Soupeřův nový univerzál dohrával důležité bodovky a domácí dovedli druhý set do vítězného konce. Další sety pokračovaly ve stejném duchu, soupeř si vždy dokázal vytvořit několikabodový náskok, který se Turnovákům nepodařilo dotáhnout.

Sestava:          Kuncíř, Kovář, Peníška, Hadwiger, Vacík, Chum (libero – Zelfel)

Střídali:           Morávek

Druhý zápas došlo ke změně na postu libera, kde hrál Morávek. Tomu se dařilo především na příjmu. Na smeči hráli Zelfel a Peníška, na bloku Kovář aVacík. Začátek zápasu byl velice vyrovnaný. Druhý set byl velice klíčový, Turnov ale nedokázal proměnit setbol (24:23). Celý druhý zápas se odehrával ve stejném duchu. Přetahování o každý míč bez finálního zakončení a dotažení setu do vítězného konce. Obecně se dá říci, že Turnovu ve hře chybí zkušenost, především na útoku v důležitých momentech. Je ale na čem stavět, Turnováci doufají v prolomení neúspěšné série na domácí půdě proti Mnichovu Hradišti.

Sestava:          Kuncíř, Zelfel, Peníška, Kovář, Vacík, Chum (libero – Morávek)

Střídali:           Hadwiger

Na domácím hřišti se hráči Turnova tedy představí 30. 11. 2019 od 13:30 a 16:30, kdy přivítají soupeře z nedalekého Mnichova Hradiště. Prosím, přijďte podpořit domácí hráče v boji o cenná vítězství a body do celkové tabulky.