TJ Slavia Hradec Králové – TJ Zikuda Turnov 1:3 (30,-17,-17,-18)

VK Choceň – TJ Zikuda Turnov 3:0 (19,18,19)

TJ Slavia HRADEC KRÁLOVÉ – TJ Zikuda TURNOV

1:3 (30,-17,-17,-18)

V rámci 13. kola zavítali turnovští volejbalisté na palubovku posledního týmu tabulky a to hradecké Slávie. Ač by se mohlo zdát, že Turnováky čekal jednoduchý zápas, domácí, kteří bojují o holé přežití v soutěži se rvou o každý bod a navíc vyslali do boje i posily z extraligových týmů Kuchaře (Příbram) a Ducháče (Dukla Liberec).  Turnovu naopak chyběli nemocní nebo zranění Šén, Folprecht, Lukavec a Marek. Do 1. setu vlétli domácí jako uragán a turnovským takřka nic nepovolili. Obě zmiňované posily hráli výborně a tak výsledkem bylo vedení 16:10 a 21:15. Hosté však nesložili zbraně a ztrátu postupně dotáhli, měli i možnost dvou setbolů ale šťastnější byli nakonec domácí v poměru 32:30. Ztráta náskoku v koncovce setu jakoby však domácí nalomila, hosté zpřesnili svoji hru na všech frontách a jednoznačně získali druhý set 25:17. Stejný obraz hry pokračoval i v dalších dvou setech. Domácí nenašli recept na přesnou Turnovskou hru a tak výsledkem byly jednoznačně získané 3. a 4. set a připsané důležité vítězství v poměru 1:3 pro turnovské barvy.

Sestava:  Novák, Charousek, Vacík, Konečný, Peníška, Čermák (L – Hýbl)

Střídali: Kovář, Melich, Koláčný, Vojta, Maier

Trenéři: Šimůnek a Konečný

VK CHOCEŇ – TJ Zikuda TURNOV

3:0 (19,18,19)

Druhý den čekal turnovské hráče opět výlet do Východních Čech a to do Chocně na palubovku loňského finalisty soutěže. Domácí po horším začátku postupně stoupají tabulkou, a i když je turnovští letos dokázali již dvakrát porazit, byl očekáván těžký a vyrovnaný zápas. A o to více, že k pátečním absencím přibyl ještě blokař Čermák. Domácí od úvodu výborně takticky podávali, s čímž se turnovští nedokázali vyrovnat a ocitli se tak od začátku v defenzívě. Po špatném příjmu útočili Turnováci do připravených bloků domácích nebo do skvěle organizované obrany, která patří mezi nejlepší v soutěži. Jelikož se tento obraz hry nezměnil ani v následující dvou setech, nebylo o vítězi pochyb a hosté tak po jednom z nejhorších výkonů v tomto ročníku odjížděli domů bez bodů

Sestava:  Novák, Charousek, Vacík, Konečný, Peníška, Kovář (L – Hýbl)

Střídali: Melich, Koláčný, Vojta, Maier

V příštím kole se Turnováci představí letos naposledy v domácí hale, a to 28.11.2014 proti vedoucímu týmu tabulky ČZU Praha B (19:30hod) a 29.11.2014 proti loňskému vítězi 1. ligy MFF Praha (16:00hod).