Čtyři body pro turnovské kadetky v KP2 žen

V sobotu 12. října turnovské kadetky jako ženské družstvo C sehrály svá poslední podzimní utkání v dospělém krajském přeboru II. třídy žen. V turnovské sportovní hale se představilo družstvo Spartaku Rokytnice nad Jizerou.

V prvním utkání se až do půlky prvního setu turnovské kadetky proti ženám z Rokytnice chvíli hledaly, ale pak se díky dobré sérii na podání uklidnily a začaly volejbalově dominovat. Turnovačky byly mnohem lepší na útoku, podání i bloku za hodinu jednoznačně zvítězily 3:0 na sety a připsaly si 3 body do celkové tabulky.

TJ Zikuda Turnov C – Spartak Rokytnice nad Jizerou 3:0 (19, 17, 16)

Sestava: A. Václavů, S. Šebková, T. Stará, Š. Hrušková, K. Stará, N. Karlová, libero K. Šedová, střídaly A. Richterová a P. Černá

Přes jednoznačné vítězství v ranním utkání domácí hráčky začaly opět nejistě a nedokázaly ze sebe dostat, co umí. V koncovce prvního setu byl šťastnější soupeř, když vyhrál těsně 25:23. Pak začaly ale domácí hráčky hrát mnohem lépe a pomohly si zejména podáním, tvrdými útoky a dobrou obranou v poli i na síti. V druhém a třetím setu vyhrál Turnov jasně 25:12 a 25:18. Ve čtvrtém setu se po prostřídání sestavy opět obě družstva začala přetahovat o každý bod. V koncovce setu ale Turnov udělal více chyb a prohrál 18:25. V závěrečném tie-breaku se už Turnov nedostal z nepohody předchozího setu a prohrál 8:15.

TJ Zikuda Turnov C – Spartak Rokytnice nad Jizerou 2:3 (-23,12,18,-18,-8)

Vzhledem k průběhu obou utkání považujeme čtyři body ze šesti možných spíše za ztrátu. Holky ukázaly, že volejbal umí a blýskly se skvělými volejbalovými momenty. Nesmíme se ale přizpůsobit hernímu stylu soupeře, ale hrát svůj volejbal a soupeře jasně přejet a neriskovat zbytečně ztrátu v případných koncovkách setů. Po podzimní části jsme ale v horní polovině tabulky, holky se herně zvedají a do jarní části této soutěže se určitě díky třem dalším soutěžím, které hrají, ještě hodně zlepší. Na jaře pak vlítneme do soutěže jako dravá štika a porveme se o co nejlepší celkové umístění.