Článek ze zápasu Mužů „A“ proti týmu Chabařovic, 30.11.2013

TJ Zikuda TURNOV – VK Slovan CHABAŘOVICE

3:0, 3:1

V dalším dvojutkání 2.volejbalové ligy přivítali turnovští volejbalisté v rámci 13. a 14. kola na domácí palubovce aktuálně druhý tým tabulky VK Slovan Chabařovice s cílem vylepšit špatný dojem z posledního utkání v Mladé Boleslavi. Po velmi dobrém výkonu především v prvním utkání se jim povedlo dvakrát zvítězit a načali tak poslední třetinu podzimní části soutěže s plným bodovým ziskem. Turnovští opět nemohli počítat s kompletním kádrem, kdy kromě dlouhodobě absentujících Dolejšího a Koláčného chyběli také Maier a Melich. Do týmu se naopak vrátil po zranění blokař Vacík.

1.   zápas  3:0 (15,20,13)

Sestava: Folprecht, Charousek, Kovář, Konečný, Lukavec, Marek (Libero– Vojta)

Střídali: Strnad, Vacík, Macháč, Novák

Trenéři: Šimůnek a Strnad

Do prvního utkání nastoupili turnovští hráči v tradiční sestavě a byla na nich patrná chuť po vítězství. Domácím se dařilo ve všech herních činnostech a chabařovické hráče jednoznačně převyšovali, což přineslo celkem jasné vítězství, kdy se hostující hráči nedokázali ani v jednom setu dostat přes dvacet bodů. Turnováci podali bojovný a koncentrovaný výkon, za což zaslouží pochvalu celý tým.

2.zápas 3:1 (17,-27,20,17)
Sestava: Novák, Charousek, Kovář, Konečný, Lukavec, Marek (Libero– Vojta)

Střídali: Strnad, Vacík, Macháč, Folprecht

Do druhého utkání nastoupili domácí hráči se změnou na nahrávačském postu a průběh prvního setu nenaznačoval žádnou změnu ve výkonu hostů. Od druhého setu se však hostující hráči zlepšili, k čemuž přispěl především střídající nahrávač a k velmi dobrému výkonu se rozehráli také hostující smečaři. Výsledkem byla dlouhá koncovka, ve které byli šťastnější hosté a bylo vyrovnáno na 1:1. Od třetího setu však domácí volejbalisté opět přidali a bez větších obtíží získali 3. a 4. set a tím i celé utkání v poměru 3:1.

V příštím kole zajíždíme 8.12. na palubovku nováčka ze západočeského Sokolova a čeká nás tak nejdelší výjezd sezóny. Následně ukončíme první polovinu soutěže o týden později 14.12.2013 domácím utkáním s Jabloncem nad Nisou, který je naším sousedem nejen geograficky, ale i postavením v tabulce, což slibuje jistě atraktivní podívanou a souboj o čelo tabulky.