CESTA NA HŘIŠTĚ LOŇSKÉHO VÍTĚZE BEZ BODU PRO TURNOVSKÉ VOLEJBALISTY

VK Hronov vs. TJ Zikuda Turnov

3:1 (-22,18,18,20)

3:1 (-21,19,24,22)

Turnovští volejbalisté v rámci 3. a 4. kola zamířili na hřiště loňského vítěze skupiny B – VK Hronov. Cesta nebyla pro turnovské hráče moc příjemná, jelikož se museli obejít bez blokaře Lukáše Vacíka, který musí doléčit dlouhodobější zranění ramene.

Do prvního zápasu nastoupili turnovští volejbalisté bez sebemenšího zaváhání a soupeře dusili na servisu. Tato taktika jim vydržela celý set, který vyhráli v poměru 25:22. Do druhého setu se snažili turnovští volejbalisté vstoupit ve stejném gardu. Bohužel ale soupeř již tento nápor ustál a držel krok až do stavu 18:18. Od tohoto stavu domácí hráči dokázali ubránit několik útoků hráčů Turnova a získali si tak 5 bodový náskok. Na to již Turnováci nedokázali odpovědět a set získali domácí hráči. V setu třetím se situace opakovala jako v setu druhém, jako přes kopírák. Do čtvrtého setu nastoupili turnovští volejbalisté s odhodláním zvrátit situaci a prodloužit tak boj o body. Bojovnost vydržela do stavu 20:20. Od tohoto stavu se Turnovákům nepodařilo složit několik míčů po sobě a domácí tyto chyby jednoznačně trestali. Set tak domácí dotáhli do vítězného konce a zápas vyhráli 3:1.

Nastoupili: Kuncíř, Zelfel, Chum, Kovář, Peníška, Žalský (Folprecht – libero)

Do druhého zápasu nastoupili hráči Turnova s odhodláním odvézt si z Hronova body. První set si drželi dostatečný dostup od domácích hráčů a soupeře doslova drtili. První set skončil v poměru 25:21 ve prospěch hráčů Turnova. Druhý set již nebyl tak pozitivní. Turnováci nedokázali udržet 4 bodový náskok. Tento náskok byl ztracen při servisu domácího Hanycha, který Turnováky vysloveně trápil. Na tempo domácích již turnovští volejbalisté nedokázali navázat a ztratili druhý set v poměru 25:19. Třetí set Turnováci zabrali a znovu si vytvořili 5 bodový náskok. Znovu při servisu domácího Hanycha turnovští hráči ztratili náskok a tahali se s domácími hráči o každý míč. Bohužel v koncovce se hráčům Turnova nepodařilo složit klíčové míče, což domácí hráči hned trestali a získali tak třetí set ve svůj prospěch. Snaha o prodloužení a získání bodů se hráčům Turnova nakonec nepodařila a opět vše ztroskotalo na nesložených míčích v koncovce, které domácí hráči dokázali vzít v poli a potrestat.

Sestava: Folprecht, Chum, Zelfel, Kovář, Peníška, Žalský

Střídali: Kuncíř

Turnováci tentokrát nepřivezli žádné body. O další body se poperou v sobotu 19. 10. 2019, kdy na domácí palubovce přivítají hráče Komety Brno. Začátek zápasů je v 9:00 a 12:00 hod. Prosím, přijďte nás podpořit a povzbudit při stíhací jízdě za body do celkové tabulky.