KP2 žen 2020 – 2021

Dobré vstupy do utkání na soupeřky nestačily

V sobotu 5. 9. zahájily hráčky ženského béčka svou mistrovskou sezónu KP2. Tento tým je ve skutečnosti tvořen mladými hráčkami, jejichž věk je od juniorek po starší žákyně. Proti loňskému roku tým zaznamenal značné změny. Trojice hraček (Sára Šebková, Terka a Kačka Stará), které patřily k oporám týmu, přestoupily do volejbalové Plzně, kde budou působit v kadetské nejvyšší soutěži. Pro KP2 ale budou ve dnech volna k dispozici jako hostující hráčky, což nebyl tento případ. Tým juniorek se výrazně propojil s týmem kadetek. Do sestavy budou pravidelně zapojovány i mladší hráčky.
V prvním dvojutkání přivítaly Turnovačky na palubovce tělocvičny ZŠ Skálova zkušené družstvo SKP Česká Lípa. Turnovské hráčky měly v obou zápasech velmi dobrý vstup a dokázaly se ujmout vedení. Poté soupeř dokázal zaškodit zalívkami, se kterými se mladé hráčky většinou nedokázaly vyrovnat. Česká Lípa si šla za vítěstvím, udělala jasně méně chyb, jejich bojovnost v poli byla příkladná.
Turnovské hráčky zatím nedokázaly prodat, co umí a mají natrénované. Pochvalu si ale určitě zaslouží mladé posily Míša Kočová a Barča Hrdinová, které s týmem hrály poprvé a byly rozhodně přínosem.
 
TJ Zikuda Turnov B – SKP Česká Lípa
2:3 (18, -15, -15, 23, -6)
1:3 (15, -21, -17, -16)
 
Sestava: N – Markéta Horáková, U – Nikola Karlová, Michaela Kočová, S – Magdaléna Hrochová, Denisa Franzová, Kristýna Málková, Petra Černá, B – Vanesa Volková, Anna Václavů, L – Barbora Hrdinová, Karolína Šedová
Za týden jedou Turnovačky do Nového Boru. Držme jim palce!

V Novém Boru v KP2 jen napůl

V sobotu 12. 9. 2020 zavítal mladý tým juniorek a kadetek do Nového Boru, aby zde sehrál 3. a 4. kolo krajského přeboru žen 2. třídy. Proti podobně starému týmu zahrály Turnovačky velmi dobře v prvním utkání. Po rozpačitém úvodu se postupně rozehrály a kolektivním bojovným výkonem, který byl podpořen skvělými představeními na jednotlivých postech, po zásluze zvítězily 3:1 a připsaly si první letošní výhru.

TJ Jiskra Nový Bor B – TJ Zikuda Turnov B 1:3 (19, -16, -22, -18)

V druhé utkání se bohužel turnovským hráčkám moc nedařilo. Problémy na příjmu dostaly celý tým do útlumu a domácí hráčky celkem jednoznačně vrátily Turnovačkám ranní prohru a zvítezily 3:0.

TJ Jiskra Nový Bor B – TJ Zikuda Turnov B 3:0 (19, 20, 20)

Sestava: Majda Hrochová, Vanes Volková, Áňa Václavů, Deni Franzová, Niky Karlová, Markéta Horáková a Míša Kočová

K dalšímu utkání KP2 žen nastoupí turnovské béčko v sobotu 19. 9. Soupeřkami jim bude TJ Sokol Poniklá. První utkání začína v tělocvičně ZŠ Skálova v 10 hod., druhé nejdéle v 13 hod. Tímto zveme turnovské fanoušky!

Dvě cenné výhry v KP2 žen
 
V sobotu 19. 9. nastoupilo mladé kadetsko-juniorské družstvo k dalšímu dvojutkání v KP2 žen. Na domácí palubovce ZŠ Skálova přivítaly Turnovačky tým TJ Sokol Poniklá, který přijel v poměrně silné sestavě.
 
V prvním utkání byl k vidění velmi vyrovnaný volejbal. Domácí hráčky hrály v průběhu jednotlivých setů jak na houpačce. Skvělé pasáže, které byly charakterizované tvrdým útokem, velmi účinným servisem a dobrou obranou na síti, střídala hluchá místa, kdy se domácí hráčky potýkaly s malou pozorností, obranou v poli a větším množstvím nevynucených chyb. Důležité ale bylo, že se hráčky Turnova nevzdaly, dokázaly bojovat až do samého závěru a často získat koncovku na svoji stranu. Celé utkání vyvrcholilo až v dramatické a emotivně vypjaté koncovce tie-breaku, ve kterém byly nakonec šťastnější domácí hráčky, když zvítězily 18:16 a celkově 3:2 na sety.
 
TJ Zikuda Turnov B – TJ Sokol Poniklá 3:2 (-22, 24, -24, 21, 16)
 
Sestava: N – Markéta Horáková, U – Nikola Karlová, S – Tereza Stará, Denisa Franzová, B – Anna Václavů, Magdaléna Hrochová, L – Karolína Šedová, Barbora Hrdinová, střídala do pole Sára Šebková
 
V druhém utkání nezačaly domácí hráčky po prostřídání sestavy vůbec dobře. Nepozornost a velké množství chyb vedlo k útlumu a rychlé ztrátě prvního setu. V dalším setu se do toho Turnovačky postupně dostávaly a dokázaly po velkém obratu získat koncovku na svou stranu. V dalších setech si domácí hráčky velmi pomohly podáním. Po dlouhých sériích si vytvořily luxusní náskok, který kontrolovaly až do samého závěru obou posledních setů. Za necelou hodinu a půl zvítězily 3:1 a připsaly si další velmi cenné vítězství.
 
TJ Zikuda Turnov B – TJ Sokol Poniklá 3:1 (-14, 23, 20, 18)
 
Sestava: N – Sára Šebková, U – Michaela Kočová, S – Tereza Stará, Magdaléna Hrochová, Denisa Franzová, B – Anna Václavů, Nikola Karlová, L – Barbora Hrdinová a Karolína Šedová
 
Pochvalu si zaslouží celý tým. Hráčky ve věku 14 – 17 let získaly velmi cenná vítězství nad mnohem zkušenějšími hráčkami, které předvedly dobrý volejbal. Turnovský výkon se složil ze skvělých individuálních výkonů. Zároveň se ale ukázalo, že v některých činnostech se musí ještě hodně přidat. Všem holkám patří velké díky.
 
Tyto hráčky se představí na domácí palubovce hned v neděli 20. 9., kdy se v turnovské hale odehraje kvalifikace KP kadetek a juniorek. V KP2 pak v sobotu 26. 9. přivítají tým VK Malá Skála. první utkání začíná v tělocvičně ZŠ Skálova v 9 hodin, druhé nejdéle v 13 hodin. Turnovští fanoušci jsou srdečně zváni!

Dvě porážky s Malou Skalou

V sobotu 26. 9. se utkaly turnovské juniorky (ženy B) s vedoucím celkem tabulky – VK Malá Skála. Soupeř byl určitě hratelný. Turnovské hráčky dokázaly předvádět mnohem lepší volejbalové akce, ale hostující hráčky vsadily na jednu kartu – udělat méně chyb. Díky lepší herní kázni a více zkušenostem si hostující hráčky zajistily dvě vítězství.

TJ Zikuda Turnov B – VK Malá Skála

1:3 (-20, 18, -23, -19)

TJ Zikuda Turnov B – VK Malá Skála

0:3 (-18, -20, -16)