TJ Zikuda Turnov – VŠSK MFF Praha 3:1 (-21,16,24,22)

VŠSK MFF Praha – TJ Zikuda Turnov 3:2 (-21,22,19,-22,11)

TJ Zikuda TURNOV – VŠSK MFF Praha

3:1 (-21,16,24,22)

V rámci 10. kola zavítali v pátek večer do turnovské haly volejbalisté MFF Praha, kteří jsou předloňskými finalisty první ligy, a tak se dalo očekávat velmi pohledné a kvalitní utkání. Domácí tým se stále potýká s řadou zranění. Doposud ještě není v pořádku blokař Čermák a také nahrávači Novákovi se stále vracejí zdravotní komplikace se zády. Poté co se minulý víkend přidal mezi zraněné také univerzál Konečný, je dobrou zprávou snad pouze návrat marodů Peníšky, Vojty a Vacíka. V zápasech s MFF absentoval také blokař Zajíček, který měl povinnosti v Dukle Liberec.

Do utkání vstoupili velmi dobře hosté, kdy se jim dařilo na servisu, přihrávce i útoku a domácí na jejich hru jen velmi těžko hledali recept. Soupeři k vedení v setu napomohla i velká řada zkažených podání domácího celku, kdy Turnovští za koncovou čárou zbytečně riskovali. První set tak patřil celkem jednoznačně Pražanům. Od druhého setu však bylo vše jinak. Domácí přestali kazit servis a Pražané s ním měli naopak problémy. Turnovští následně zlepšili ještě přihrávku i útok a velmi bojovným výkonem tak jednoznačně získali druhou sadu pro sebe. Za stavu 1:1 na sety se tak šlo do sady třetí. Domácím se podařilo navázat na výkon ze setu druhého, bojovali o každý míč a celý set drželi náskok. V koncovce setu se bohužel objevilo pár chyb a hosté stav srovnali. Domácí to však nepoložilo, 3. set si nenechali vzít a stav byl 2:1 pro Turnov. Turnováci chtěli 3 body, ale hosté rozhodně nesložili zbraně. Čtvrtý set byl opět napínavý, ale turnovští drželi vysokou kvalitu své hry a zaslouženě vyhráli 3:1, čímž si připsali do tabulky další důležité 3 body. Utkání nabídlo publiku skvělou volejbalovou podívanou plnou dlouhých výměn a diváci se tak hráčům po celou dobu zápasu  odměňovali výbornou atmosférou, za což jim patří poděkování.

Sestava:  Folprecht, Charousek, Kovář, Melich, Bäumelt, Peníška (L – Chládek)

Střídali: Nejedlý, Šén, Koláčný, Vojta, Vacík

Trenéři: Šimůnek a Konečný

VŠSK MFF Praha  – TJ Zikuda TURNOV

3:2 (-21,22,19,-22,11)

V sobotu se role domácího celku otočily a již od rozcvičení před zápasem bylo jasné, že domácí chtějí Turnovu oplatit porážku stejným poměrem. Turnov však chtěl bodovat i venku, což se nakonec povedlo. Turnovští nastoupili prakticky ve stejné sestavě, pouze na liberu se vyměnil Chládek s Vojtou, domácí nastoupili taktéž v nezměněné sestavě. Perličkou utkání byla skutečnost, že utkání řídily jako rozhodčí dvě ženy a nutno podotknout, že se jim zápas zrovna nevyvedl. Utkání začalo velkým náporem domácího celku a to hlavně na servisu a útoku. Turnov však povzbuzený páteční vítězstvím statečně vzdoroval a velmi dobrým bojovným a hlavně trpělivým výkonem získal první set pro sebe. Domácí však ještě přidali, skvěle podávali, na příjmu byli takřka neomylní a začala se jim dařit i obrana na síti. Druhý set tak vyzněl lépe pro domácí a nakonec neukázalo, že se zde utkání lámalo. Za stavu 1:1 se tak šlo do třetí sady. Domácí pokračovali v takřka bezchybném výkonu a Turnov ztrácel půdu pod nohama. Výborným výkonem turnovské trápil zejména nestárnoucí Kouba a to jak na servisu tak zejména útoku. Turnovu se bohužel rapidně zhoršila nahrávka a tím pádem i ztrátování na útoku, což vyústilo ve střídání nahrávačů. Tento krok však již rozjeté domácí nezastavil a třetí sada patřila domácím. Turnov však nechtěl odjet bez bodů a to se povedlo. Ve čtvrtém setu se na palubovku vrátila základní sestava, na libero naskočil Chládek a oživený Turnov si bojovně dokráčel pro čtvrtý set, i když slečny rozhodčí tomu některými nepochopitelnými rozhodnutími chtěly zabránit. To se však nepovedlo a Turnov srovnal na 2:2. Pátý set však byl vyrovnaný pouze do výměny stran. Poté domácí výborným smečovaným podáním odskočili o tři body a rozhodli tak o tom, že dva body zůstanou v domácí šatně.

Sestava:  Folprecht, Charousek, Kovář, Peníška, Melich, Bäumelt (L – Vojta)

Střídali: Nejedlý, Šén, Koláčný, Vacík, Chládek

V příštím kole zajíždí turnovští hráči na palubovku CS Nymburk (27.11.2015) a v sobotu na půdu ČZU Praha C (28.11.2015). V domácí hale se představí po týdenní pauze opět v pátek 11.12.2015 proti týmu ČZU Praha B (19:30hod) a v sobotu 12.12.2015 proti nováčkovi ze západočeských Domažlic (16:00hod).