Výsledky turnajů KP – mladší žákyně

Krajský přebor mladších žákyň – 5. kolo – 1. 3. 2020 – Jablonec

Celkové 4. místo mladších žaček v KP
V neděli 1. března vyrazilo družstvo mladších žákyň na poslední kolo krajského přeboru Liberecka do sportovní haly v Jablonci nad Nisou. Pokud v předchozích turnajích šestkového volejbalu byl výkon družstva rozpačitý, tentokrát z týmu čišela přesvědčivá jistota ve všech herních činnostech. Všechny sety dívky odehrály ve valčíkovém rytmu (bez dramat). Díky jistému průběhu setů a tím pádem nabitému sebevědomí, předvedly ve hře vše co umí. Za sebe bych vyzdvihl herní činnost vybírání (velká úspěšnost) a nahrávka (opakovaně realizovaná nahrávka za hlavu). V individuální činnosti pak podání (J. Dolejšová několikrát úspěšně naskočené podání). Při skutečnosti, že všechny hráčky na hřišti budou totožnou soutěž hrát ještě i příští rok, se jedná o velmi nadějný tým. Radost trenérům a rodičům způsobily hráčky: M. Čivrná, J. Dolejšová, N. Kučírková, I. Linhratová, L. Peštová, K. Šulcová a M. Šulcová.
Protože šlo o poslední kolo, bylo tentorkát na závěr vyhlášeno celkové pořadí v soutěží krajského přeboru.
Celkové pořadí KP Liberec
1. Dukla Liberec 27b.
2. Bižuterie Jablonec 25b.
3. TJ Jiskra Nový Bor 19b
4. TJ Turnov 16b
5. TJ Bižuterie „B“ 10b
6. TJ Slovan Varnsdorf 7b

Krajský přebor mladších žákyň – 4. kolo – 12. 1. 2020 – Kamenický Šenov

Na nedělní utkání pořádané Jiskrou Nový Bor v těcvičnách základní školy Kamenický Šenov vyrazilo sedm statečných mladších žákyň. Utkání s Libercem a Novým Borem shodně prohrály 0:3. V první půli setu dívky předváděli pohlednou hru. V druhé půli se začaly vždy bát o výsledek, hru se snažily uspěchat a míč přehrávaly zadarmo na polovinu soupeře, který ovšem míče zpravidla rozehrál s bodovou koncovkou. Vždy první dva sety bychom si mohli dát za rámeček – 21; – 19, nikoli třetí, kdy se nám nepodařilo překulit přes deset bodů.

TJ Turnov – Dukla Liberec 0:3 (-21, -19, -9)

TJ Turnov – TJ Jiskra Nový Bor 0:3 (-17, -20, -9)

Krajský přebor mladších žákyň – 3. kolo – 1. 12. 2019 – Nový Bor

První adventní neděli jsme vyjeli na výlet do Nového Boru na další kolo přeboru Libereckého kraje. Při absence týmu z Varnsdorfu a vítězství 3:1 nad Bižuterií Jablonec si dívky vybojovaly postup mezi kvalitnější soupeře. Bižu nedisponovala tvrdým servisem, a tak naše mladé hráčky měly příležitost dostat se do hry, ve které předvedly co umí. Velmi povzbudivé bylo začlenění dvou herních nováčků (Terka Šorfová, Adéla Bradáčová), kteří navzdory menší zkušenosti dokázali družstvu dopomoci k vítězství svým podáním.

TJ Turnov – Bižuterie Jablonec nad Nisou 3:1 (20, -13, 24, 16)

Krajský přebor mladších žákyň – 2. kolo – 3. 11. 2019 – Dukla Liberec

Mladší žákyně v neděli 3. 11. vyrazily na druhý turnaj krajského přeboru na extraligovou palubovku Dukly Liberec. V utkání s Novým Borem jsme soupeři podlehli na sety 1:3, ale až na nezvládnutý druhý set jsme s protihráčkami drželi krok.

Rovněž utkání s Bižuterií Jablonec bylo velmi vyrovnané, tentokrát však se šťastnějšími koncovkami pro turnovské dívky. Holky předvedly hezký výkon. Čím dál častěji hrají na tři odbití a za set se podaří několikrát zakončit skutečným útočným úderem, které přihlížejícího diváka zvednou ze židle.

TJ Zikuda Turnov – TJ Jiskra Nový Bor 1:3 (-19, -16, 27, -21)

TJ Zikuda Turnov – TJ Bižuterie Jablonec B 3:0 (30, 23, 9)

Turnovské mladší žákyně skončily v tomto turnaji na 2. místě v 2. lize (celkové 5.). V průběžném pořadí jim patří 4. příčka ze šesti týmů.

Krajský přebor mladších žákyň – 1. kolo – 6. 10 . 2019 – Varnsdorf

V neděli 6. října vyjelo družstvo mladších hráček na první turnaj krajského přeboru. V soutěži KP Libereckého kraje startuje 6 družstev – Varnsdorf, Bižuterie Jablonec (A, B), Nový Bor, Dukla Liberec a TJ Turnov. Soutěž je rozdělena do dvou výkonnostních kategorií I. a II. ligy. Naše mladé družstvo bylo díky výkonům dnes již družstva starších žákyň v předchozím roce zařazeno do I. ligy, kde jsme se ve dvou utkáních střetli s Bižuterií A, a Duklou Liberec. Oběma soupeřům jsme podlehli na sety 3:0. Děvčata nicméně podala velmi bojovný a místy i pohledný výkon. Jejich trenéři v předchozí věkové , -kategorii odvedli dobrou práci a nyní má tým na čem stavět.

TJ Zikuda Turnov – Dukla Liberec 0:3 (-8, -17, -17)

TJ Zikuda Turnov – Bižuterie Jablonec A 0:3 (-12, -11, -16)

Třetí místo v 1. lize a sestup do 2. ligy.