Výsledky turnajů KP – juniorky

Krajský přebor kadetek a juniorek – 4. kolo – 9. 2. 2020

V neděli 9. února pokračoval krajský přebor kadetek a juniorek svým čtvrtým kolem. Celkem 11 týmů se znovu setkalo na palubovce haly Technické univerzity v Liberci – Harcově.  Turnovský oddíl má v soutěži dvě družstva – Turnov A (starší juniorky) a Turnov B (mladší kadetky). Oba týmy hrají první výkonnostní ligu.

Kadetky nejdříve ve zkrácené hře porazily Mnichovo Hradiště, aby vzápětí těsně podlehly UKS Slavia Liberec 0:2. Juniorky si v úvodních dvou zápasech poradily se stejnými soupeři 2:0.

Celý turnaj pro turnovské týmy vyvrcholil vzájemným derby. V tom už podruhé za sebou zvítězily mladší kadetky, tentokrát 2:1. Oba týmy předváděly krásný volejbal a byl to určitě nejhezčí zápas turnaje.

TJ Turnov B (kadetky) – TJ Sokol Mnichovo Hradiště 2:1 (-21, 22, 5)

TJ Turnov A (juniorky) – USK Slavia Liberec (juniorky) 2:0 (19, 21)

TJ Turnov B (kadetky) – USK Slavia Liberec (juniorky) 0:2 (-24, -21)

TJ Turnov A (juniorky) – TJ Sokol Mnichovo Hradiště 2:0 (19, 22)

TJ Turnov A (juniorky) – TJ Turnov B (kadetky) 1:2 (22, – 14, -11)

Sestava TJ Turnov A: J. Krupařová, M. Maříková, V. Bubáková, M. Horáková, P. Černá, A. Urbánková, Z. Svobodová a K. Milkovičová

Sestava TJ Turnov B: S. Šebková, A. Václavů, V. Volková, N. Karlová, K. Šedová, Š. Hrušková, D. Franzová, K. Stará a T. Stará

Pořadí v dnešním turnaji – 1. liga:

1 TJ Zikuda Turnov A, 2. USK Slavia Liberec, 3. TJ Zikuda Turnov B, 4. TJ Sokol Mnichovo Hradiště

Krajský přebor kadetek a juniorek – 3. kolo – 08.12.2019

V neděli 8. prosince pokračoval krajský přebor kadetek a juniorek svým třetím kolem. Celkem 11 týmů se znovu setkalo na palubovce haly Technické univerzity v Liberci – Harcově.  Turnovský oddíl má v soutěži dvě družstva – Turnov A (starší juniorky) a Turnov B (mladší kadetky). Oba týmy hrají první výkonnostní ligu.

Turnaj zahájilo turnovské áčko proti postoupivšímu z druhé ligy TJ Nový Bor B. Oba celky se přetlačovaly o každý bod. Nový Bor měl dokonce navrch, ale Turnovačky dokázaly v koncovce otočit a první set urvat doslova na poslední chvíli. V druhém setu se průběh opakoval, ale Nový Bor si udržoval jasné vedení až do konce setu a po vítězství 25:20 srovnal na 1:1. V tie-breaku Turnov už dokázal celý set dominovat a nakonec zaslouženě vyhrál 15:11 a celkově 2:1 na sety.

TJ Turnov A – TJ Jiskra Nový Bor B 2:1 (23, -20, 11)

Poté následoval první zápas béčka, které nastoupilo proti juniorkám USK Slavia Liberec. V prvním setu hrály kadetky skvěle a nepustily soupeře k ničemu. V druhém setu ale úplně vypadly z role a začaly dělat spoustu nevynucených chyb. To bohužel vydrželo až do konce a Liberec vyhrál 2:1 na sety.

TJ Turnov B – USK Slavia Liberec jky 1:2 (14, -15, -5)

V třetím utkání došlo na tradiční derby turnovského áčka a béčka. Předchozí utkání byla vždy vyrovnaná, ale vítězství vždy braly starší juniorky. V tomto utkání ale byly lepší mladší kadetky a zaslouženě zvítězily 2:0.

TJ Turnov A – TJ Turnov B 0:2 (-22, -18)

Ve čtvrtém kole hrálo áčko proti USK Slavia Liberec, které si v tomto turnaji myslelo na celkové vítězství. Turnovské juniorky ale dokázaly zabrat a utkání zaslouženě ovládly 2:0, čímž celou skupinu zcela zamotaly a otevřely tak cestu mladším kadetkám k celkovému vítězství.

TJ Turnov A – USK Slavia Liberec jky 2:0 (8, 21)

V posledním utkání turnaje hrálo turnovské béčko proti Novému Boru B. Při jakémkoliv vítězství by si kadetky připsaly celkové vítězství. Při jasné porážce ale také mohly skončit až čtvrté a spadnout do druhé ligy. Kadetky se soupeře nezalekly a odehrály celý zápas skvěle. Dařilo se na všech postech při všech činnostech. Vynikající byl především tvrdý útok, který v tomto turnaji nikdo jiný na takové úrovni nepředvedl.

TJ Turnov B – TJ Jiskra Nový Bor B 2:0 (12, 20)

Sestava TJ Turnov A: V. Bubáková, M. Horáková, P. Černá, A. Urbánková, Z. Svobodová, L. Němečková a A. Hodíková

Sestava TJ Turnov B: S. Šebková, A. Václavů, V. Volková, N. Karlová, K. Šedová, Š. Hrušková, K. Stará a T. Stará

1. TJ Zikuda Turnov B – 7 bodů, 3. TJ Zikuda Turnov A – 5 bodů, 3. USK Slavia Liberec – juniorky – 5 bodů, 4. TJ Jiskra Nový Bor B – 1 bod

Krajský přebor kadetek a juniorek – 2. kolo – 03.11.2019

V neděli 3. listopadu pokračoval krajský přebor kadetek a juniorek svým druhým kolem. Celkem 11 týmů se tentokrát setkalo na palubovce haly Technické univerzity v Liberci – Harcově.  Turnovský oddíl má v soutěži dvě družstva – Turnov A (starší juniorky) a Turnov B (mladší kadetky). Oba týmy skončily v minulém kole na prvních dvou místech, proto i tento turnaj mohly hrát 1. ligu.

Turnaj zahájilo turnovské áčko proti nováčkovi v první lize TJ Sokol Mnichovo Hradiště. První set probíhal celkem jasně a Turnov vyhrál 25:18. V druhém setu se dostaly na hřiště i hráčky z lavičky, ale set se nevyvíjel dobře a i přes finiš turnovských hráček Hradiště vyhrálo druhý set 25:23. V tie-breaku si to už Turnov pohlídal a vyhrál 15:6.

TJ Turnov A – TJ Sokol Mnichovo Hradiště 2:1 (18, -23, 6)

Poté následoval první zápas béčka, které nastoupilo proti juniorkám USK Slavia Liberec. V minulém kole turnovské kadetky si s tímto soupeřem poradily. Tentokrát se nedokázaly dostat pořádně do zápasu, kdy vázl hlavně příjem a mezihra v poli, díky čemuž se Turnov nedostal ke svému silnému útoku. Liberec zvítězil snadno ve dvou setech.

TJ Turnov B – USK Slavia Liberec jky 0:2 (-17, -8)

V třetím kole se setkalo áčko s Libercem. V prvním setu nadšeně hrající Turnov snadno zvítězil 25:15. V druhém setu ale Turnovu začal drhnout útok a přicházelo mnoho chyb. Liberec vyhrál 25:16. V tie-breaku byla hra velmi vyrovnaná, ale Turnov nakonec Liberec přetlačil a vyhrál 15:12.

TJ Turnov A – USK Slavia Liberec jky 2:1 (15, -16, 12)

Ve čtvrtém kole hrálo béčko podle vývoje turnaje o setrvání v první lize. Soupeřem jim bylo Mnichovo Hradiště. Turnov hrál velmi opatrně a snažil se vyhnout chybám. Přestože to Turnov B nerozbalil, jak to umí, tak zvítězil 2:0 a připsal si cenné vítězství.

TJ Turnov A – TJ Sokol Mnichovo Hradiště 2:0 (21, 21)

V posledním utkání došlo k oddílovému mezigeneračnímu derby. Oba týmy předváděly skvělý bojovný volejbal. V prvním setu si i díky dobré obraně na síti áčko kontrolovalo mírný náskok a zvítězilo 25:20. V druhém setu přišla revolta mladých, které po většinu setu jasně dominovaly. Zhruba uprostřed setu si udělaly díky skvělé sérii na podání obrovský náskok (20:9). Po prostřídání sestavy béčka ale áčko začalo postupně snižovat. I přesto to bylo v úplném závěru 24:18 pro mladší béčko. V tuto chvíli to už vypadalo, že se půjde do tie-breaku, ale áčko se nevzdalo. Dokázalo udržet servis a absolutně dominovat na bloku. Krok po kroku srovnalo a v koncovce už mělo navrch a otočilo na 24:26 a vyhrálo nakonec 2:0 na sety. Oběma týmům patří velké díky za předvedený volejbal, který se musel všem líbit. Jednoznačně se jednalo o nejhezčí utkání celého turnaje.

TJ Turnov A – TJ Turnov B 2:0 (20, 24)

Sestava TJ Turnov A: M. Maříková, V. Bubáková, J. Krupařová, P. Černá, K. Milkovičová, A. Urbánková, Z. Svobodová, L. Němečková a A. Hodíková

Sestava TJ Turnov B: S. Šebková, A. Richterová, A. Václavů, V. Volková, N. Karlová, K. Málková, K. Šedová, Š. Hrušková, D, Franzová, K. Stará a T. Stará

1. TJ Zikuda Turnov A – 7 bodů, 2. USK Slavia Liberec – juniorky – 7 bodů 3. TJ Zikuda Turnov B – 3 body, 4. TJ Sokol Mnichovo Hradiště 1 bod

Další kolo krajského přeboru kadetek a juniorek by se mělo hrát 8. Prosince opět v hale Technické univerzity v Liberci.

Krajský přebor kadetek a juniorek – 1. kolo – 20.10.2019

V neděli 20. října se v jablonecké sportovní hale konal první bodovaný turnaj krajského přeboru kadetek a juniorek. Po úspěšné kvalifikaci startovaly oba turnovské týmy v první lize, kde jim společnost ještě dělaly juniorky USK Slavia Liberec a Jiskry Nového Boru B.

V úvodním utkání se Turnov A (starší juniorky) utkal s Novým Borem B. Po vyrovnanějším prvním setu se Turnov A rozehrál a nakonec jasně zvítězil 2:0 na sety.

TJ Zikuda Turnov A – TJ Jiskra Nový Bor B 2:0

Turnov B (mladší kadetky) se v prvním utkání utkal s juniorkami USK Slavia Liberec. Turnovačky začaly velmi dobře a celý set si udržovaly náskok. V koncovce ale nebyly schopné dohrát set k vítěznému konci a prohrály těsně 24:26. V druhé sadě byl průběh podobný, ale tentokrát byl Turnov úspěšnější a vyhrál těsně 26:24. V rozhodujícím tie-breaku byl průběh opět vyrovnaný. Turnov koncovku nakonec vybojoval a zvítězil 16:14.

TJ Zikuda Turnov B – USK Slavia Liberec juniorky 2:1 (-24, 24, 14)

V druhém kole se sešly oba turnovské týmy ve vzájemném souboji. V prvním setu mladší kadetky předváděly dobrý týmový volejbal a vyhrály poměrem 25:23. V druhém setu ale dokázaly starší juniorky dostat mladší kadetky pod tlak a celý set si udržovaly náskok, aby po vítězství 25:17 srovnaly na 1:1 na sety. V závěrečném tie-breaku se mladší kadetky už nedostaly k tomu, co umí, a starší juniorky si připsaly vítězství 2:1.

TJ Zikuda Turnov A – TJ Zikuda Turnov B 2:1 (-23, 17, 7)

V třetím a posledním utkání se mladší kadetky utkaly s Jiskrou Nový Bor B. Chvíli jim ale trvalo se oklepat z předchozí ztráty a první set otáčely po nepříznivém průběhu až v samém závěru. Vyhraný set jim zajistil setrvání v první lize i pro příští kolo. V posledním setu hrál Turnov B už v klidu a svého soupeře s přehledem přehrál.

TJ Zikuda Turnov B – TJ Jiskra Nový Bor B 2:0 (22, 12)

V posledním utkání se starší juniorky utkaly s juniorkami USK Slavia Liberec. Družstvo bylo ale do tohoto utkání plánovaně oslabeno o klíčovou smečařku, která nemohla setrvat až do samotného konce turnaje. To se výrazně podepsalo na útočné síle a v první setu Turnov neměl šanci a prohrál 25:7. Vypadalo to skoro na „vhození ručníku“, ale Turnov se nevzdal. Přesunutím vysoké blokařky na smeč výrazně zvýšilo údernou sílu. Když turnovské hráčky podpořily i svůj výkon kvalitním podáním a bojovností, tak svého soupeře dokonale zaskočily. Po skvělém týmovém výkonu vybojovaly další dva sety 25:17 a 15:4 a připsaly si nejcennější vítězství celého dne, díky němuž i vyhrály toto kolo první ligy!

TJ Zikuda Turnov A – USK Slavia Liberec juniorky 2:1 (-7, 17, 4)

Sestava TJ Turnov A: M. Maříková, V. Bubáková, J. Krupařová, P. Černá, M. Horáková, A. Urbánková, L. Němečková a A. Hodíková

Sestava TJ Turnov B: S. Šebková, A. Richterová, A. Václavů, V. Volková, N. Karlová, K. Málková, K. Šedová, Š. Hrušková, K. Stará a T. Stará

1. TJ Zikuda Turnov A – 7 bodů, 2. TJ Zikuda Turnov B – 6 bodů, 3. USK Slavia Liberec – juniorky – 5 bodů, 4. TJ Jiskra Nový Bor B – 0 bodů

Další kolo krajského přeboru kadetek a juniorek by se mělo hrát 3. listopadu v hale Technické univerzity v Liberci.

Kvalifikační turnaj KP kadetek a juniorek – Turnov – 22.09.2019

V neděli 22. září se v turnovské sportovní hale konala volejbalová kvalifikace krajského přeboru kadetek a juniorek. Celkem jedenáct týmů bylo rozděleno do třech kvalifikačních skupin. Turnovské volejbalistky mají v soutěži přihlášená dvě juniorská družstva – TJ Turnov A (starší juniorky) a TJ Turnov B (mladší kadetky). Obě družstva byla v kvalifikaci stoprocentní a vyhrála všechna svá utkání. Vítězstvím ve svých skupinách si oba týmy zajistily postup do následující první ligy.

TJ Turnov A – Bižu JBC A 2:0 (12, 14)

TJ Turnov A – USK Slavia LBC B 2:0 (19, 15)

Sestava TJ Turnov A: M. Maříková, V. Bubáková, Z. Svobodová, P. Černá, M. Horáková, A. Urbánková

TJ Turnov B – Nové Město p. Smrkem 2:0 (21, 3)

TJ Turnov B – TJ Jiskra Nový Bor B 2:1 (-25, 17, 4)

TJ Turnov B – SK Ještědská 2:0 (12, 14)

Sestava TJ Turnov B: S. Šebková, A. Richterová, A. Václavů, N. Karlová, K. Málková, K. Šedová, Š. Hrušková, K. Stará a T. Stará